Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
A nyugdíjasok élelmiszer-utalványa, különböző címletek.
Nyitókép: fotó: Infostart

Nem egyenletesen érkeznek a nyugdíjas-élelmiszerutalványok

Időarányosan a posta kicsit kevesebb utalványt kézbesített ki, mint az egyenletes tempó lenne, de az az ígéret, hogy minden nyugdíjas megkapja október 15-ig a 30 ezer forintos élelmiszer-utalványt.

A 30 ezer forintos nyugdíjas élelmiszer-utalványt eddig 668 591-en kapták meg – tette közzé Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a Facebook-oldalán.

Az államtitkár hangsúlyozta: október 15-ig minden jogosult megkapja a juttatást.

Minden jogosult egységesen 30 ezer forint juttatásban részesül, a mostanáig kiosztott utalványok összértéke átlépte a 20 milliárd forintot.

A portfolio.hu számítása alapján a kézbesítés sebessége némileg elmarad az időarányosan egyenletesnek tekinthető tempótól: szeptember 1. és október 15. között összesen 45 nap áll rendelkezésre az utalványok kiküldésére, ebből vasárnapig 14 nap telt el, azaz túlvagyunk a rendelkezésre álló idő 31 százalékán. Az érintetteknek eddig valamivel kisebb hányada kapta kézhez eddig az utalványokat:

A KSH adatai szerint több mint 2,398 millió fő részesült júliusban nyugdíjban vagy nyugdíjszerű ellátásban, a 668 591 fő ennek körülbelül 28 százalékát teszi ki.

A nyugdíjas élelmiszer-utalványokról májusban döntött a kormány, a korábban bejelentett áfavisszatérítés helyett végül ebben a formában kapnak pluszjuttatást a nyugdíjasok és egyéb nyugdíjszerű ellátásokban részesülők.

Az utalványokat december 31-ig lehet hideg élelmiszerekre elkölteni az elfogadóhelyeken, például az élelmiszerboltokban és az őstermelőknél.
Címlapról ajánljuk
Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Bár a lakásárak megdrágították a lakhatást, ugyanakkor mivel a magyar emberek döntő többsége saját tulajdonú ingatlanban él, így az áremelkedés sokaknak hozott vagyonfelértékelődést, meggazdagodást – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója, aki új kutatásuk legfontosabb eredményeit ismertette. Pásztor Szabolcs a kormányváltás után arra számít, hogy továbbra is növekszik majd a lakásvagyon és az ingatlanok értéke, a növekedés lendülete azonban szerényebb lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×