Alig hogy hazaért Szerbiába, a francia Roland Garros kapcsán egyenesen az ország sportminisztere üzente meg neki, hogy a jelenlegi szabályok szerint csak oltottként vehetne majd részt a tavaszi tornán, ezt követően nem sokkal pedig Spanyolország is figyelmeztette arra, hogy az áprilisban rendezendő Madrid Openen való részvételhez is meg kell felelnie a szabályoknak.
Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök támogatását fejezte ki Djokovic Ausztráliából történő deportálásával kapcsolatosan: úgy fogalmazott, teljes mértékben tiszteletben tartja azt. A jelenlegi spanyol szabályok szerint az országba látogatóknak oltási igazolványt kell felmutatniuk vagy igazolniuk kell, hogy a közelmúltban épültek fel koronavírusból, ellenkező esetben 72 óránként PCR-tesztet kell végeztetniük.
A nemzetközi sporteseményeken ezen felül is bevezethetnek extra óvintézkedéseket egy, a CNN-nek nyilatkozó magas rangú kormánytisztviselő szerint:
akár az is elképzelhető, hogy naponta tesztelik az oltatlanokat.
Djokovic egyik szponzora, a Lacoste pedig azt jelezte a szerb teniszezőnek, hogy szeretné vele átbeszélni, pontosan mi is történt az ausztrál vízum körül.
"Amint lehet, szeretnénk kapcsolatba lépni Novak Djokoviccsal, hogy áttekintsük a személye körül Ausztráliában történteket. Nagyszerű tornát kívánunk a rendezőknek, és köszönjük minden erőfeszítésüket, amelyet annak érdekében tettek, hogy játékosok, dolgozók és nézők számára is jó körülmények közt folyhasson az esemény" - fogalmaztak.
A sportoló szponzorai a vízumvita kezdete óta nem igazán szólaltak meg: a Peugeot hétfőn sem kívánta az eseményeket kommentálni, az Hublot és az Asics pedig egyelőre nem válaszoltak a megkeresésekre. A Lacoste 1933-ban alapított márka, melyet a hétszeres Grand Slam-győztes René Lacoste hozott létre.