Ez az ő döntése. Senkit sem kényszerítünk maradásra.
A Fidesz maradhat, de az EPP közös elveken és értékeken alapul, és mindenki maradhat, aki osztja ezeket az elveket (...), aki pedig nem, az távozhat, vagy ki kell őt zárni
- közölte a politikus egy újságíró kérdésére válaszolva, aki Weber véleményét kérdezteOrbán Viktor péntek reggeli rádióinterjújáról.
A magyar miniszterelnök vasárnap Lengyelországba, a NATO-csatlakozásról tartandó megemlékezésre utazik. Ezzel kapcsolatban azt mondta: "ha úgy alakul, hogy nekünk valami új dolgot kell indítanunk Európában, és lehet, hogy ennek a vitának ez lesz a vége, hogy a helyünk végül is nem a néppártban van, hanem azon kívül - bár én inkább a néppárt átalakítását, megreformálását szeretném elérni, például, hogy helye legyen benne a bevándorlásellenes erőknek is, mint amilyen mi vagyunk -, (...) akkor nyilván az első hely, ahol tárgyalni fogunk, az Lengyelország".
Kilenc országból tizenkét EPP-tagpárt kezdeményezte eddig hivatalosan a Fidesz kizárását, amelyről az Európai Néppárt március 20-ai politikai közgyűlésen szavazhatnak. Manfred Weber a héten azt közölte, hogy a Fidesz kizárását három feltétel teljesülése esetén lehet elkerülni: amennyiben a magyar kormány azonnal és véglegesen leállítja a Brüsszel elleni kampányát, Orbán Viktor bocsánatot kér az EPP tagpártjaitól, valamint biztosítják a Közép-európai Egyetem (CEU) amerikai diplomát adó képzéseinek megmaradását Budapesten.
- Orbán Viktor elmondta, milyen Európai Néppártot szeretne
- Az észt konzervatívok ellenzik a Fidesz kizárását az Európai Néppártból
- Balog Zoltán elárulta, mi a valódi konfliktus a Fidesz és a Néppárt között
- Orbán Viktor: 'csigavér, higgadtság'
- Elemzők: Manfred Weber karriertervén múlhat, hogy marad-e a Fidesz a Néppártban