Nyitókép: MTI/Kovács Anikó

Megnéztük, mennyibe kerülnek most a lángosok – találtunk kimondottan olcsót is

Infostart
2023. július 31. 17:40
Tavasz óta emelték az árakat a vendéglátóhelyeken.

Az Infostraton még április végén számoltunk be arról, mennyiért lehet lángost kapni a budapesti belvárosból könnyen megközelíthető, a szocializmust idéző, de mégis modernségre törekvő Római-parton. Akkor úgy láttunk, az árak magasabbak, mint egy közelipiacon, ugyanakkor alacsonyabbak, mint a turisták által elözönlött belvárosi utcákon.

A legdrágább sima lángos akkor 1200 forintba került, a legolcsóbbat pedig a Római-part őslángosozójánál találtuk, ahol 980 forintba került. Azóta viszont változott a helyzet:

átlagban 200 forinttal mentek fel az árak a vendéglátóhelyeken.

A Rozgonyi Piroska utca végén, a már régóta lángosozóként is működő, nyár elejéig zárva tartó, de most újranyitott helyen a piaci igényekhez igazodva a tavaszi árak alá mentek: egy sima lángos 900 forintért vásárolhatnak meg az éhes pihenni vágyók.

A Római-part legolcsóbb lángosozója. Fotó: Infostart

A magyarok legkedveltebb üdülőhelyén, a Balatonnál is meglepő árakkkal találkozhatunk. A balatoni lángos drágulása kapcsán az nlc.hu azt írja, egy Redditre feltöltött árlista alapján

ma már olcsóbb a lángosozás Németországban, mint a magyar tengernél.

A listából nem derül ki, Németország melyik részén találhatók ezek az árak, de az biztos, hogy ennek alapján a frekventáltabb helyeken ma már olyan drága a lángos, hogy annál már a németeknél is tudunk olcsóbban venni. A lista alapján sima lángost három euróért (1150 forintért), egy sajtos-tejfölöst (gouda sajttal) pedig 4 euró 50 centért (nagyjából 1750 forintért) tudunk megvásárolni, ami nagyjából átlagos balatoni lángosárnak felel meg.

Nemcsak az árak sokkolták a redditezőket, hanem az is, hogy a listán a megvásárolható kiegészítők között feltüntették az ananászt is, amivel 50 centért ronthatjuk el a lángosunkat.

Robert Braun egyetemi kutató Facebook-bejegyzésében összegezte, mennyibe kerül a lángos egyes magyarországi helyeken, illettve Bécsben.

Viszonyítási alapul a Lehel piaci 950 forintos sajtos tejfölös lángost vette (100 százalék).

Eddig:

  • Lehel piac 950, 100 százalék
  • Fény utca 1850 ,194 százalék
  • Újlipótváros 1500, 157 százalék
  • Balatonalmádi 1800, 190 százalék
  • Göd, 1350, 142 százalék
  • Bécs, Práter 6 EUR/2310 HUF, 243 százalék
  • Dunakeszi szabadstrand 1650, 174 százalék.