- Újabb népszerű turistacélpont fogadja el a nálunk használt oltásokat
- Állati felfedezés: maszk válthatja ki a tesztet a fertőzöttség jelzésére
- Jelentősen csökken két elterjedt oltás hatékonysága az omikronnal szemben
- Reménykeltő folyamat látszik a szennyvízadatokból – térkép
- Moszkva még nem adta át a WHO-nak a Szputnyik V teljes dokumentációját
- Milyen tünetekkel lehet még oltatni a gyerekeket? – Havasi Katalin elmondta
- Újfajta tüneteket jelentettek a koronavírusról
Több mint 29 millió PCR-vizsgálaton átesett ember adatainak metaanalízise szerint a vizsgált teljes populáció körében a tünetmentes megbetegedések aránya 0,25 százalék, de ha a teszttel megerősített fertőzésen átesők számát nézzük, igencsak magas számot kapunk: 40,5 százalék a tünetek nélkül jelentkező megbetegedések aránya a MedicalXpress cikke szerint.
Az ilyen típusú megbetegedés jellemzőbb a terhes nők, a légi vagy körutazáson részt vevők, valamint az ápolási otthonok lakói és személyzete körében.
A legnagyobb arányban az állapotos nők lehetnek tünetmentesen betegek
- 54,11 százalék körükben ennek előfordulása -, őket követik az utazók 52,91 százalékkal, majd az ápolási otthonok lakói és személyzete következnek 47,53 százalékkal.
"A tünetmentes fertőzések magas aránya rávilágít azok lehetséges átviteli kockázatára a közösségekben. A tünetmentes fertőzés szűrése szükséges, különösen azokban az országokban és régiókban, amelyek sikeresen megfékezték a SARS-CoV-2-t" - írják a szerzők.
Mint azt egy januári kutatás megállapította, a koronavírusos megbetegedések mintegy feléért a tünetmentes emberektől származó átadások a felelősek.
A koronavírus első jellegzetes tünetei a köhögés, a láz, valamint az íz- és szaglásvesztés voltak, de az újabbnál újabb variánsok érkezésével szélesebb palettáját ismerhettük meg a tüneteknek. Emésztőszervrendszeri tünetek (hányás vagy hasmenés) mellett az erős fejfájás is jelezheti a vírus jelenlétet a szervezetben.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!