- Ennyit hoz a konyhára Magyarországnak az Eb-részvétel
- Spanyol címlapsztori: a Real Madridot is érdekli Szoboszlai Dominik
- Kapitány, kapitányom: így ünnepelte a karanténban Marco Rossi a kijutást
- Orbán Viktornak is volt pár szava az Eb-kijutáshoz
- Így jutottunk ki az Eb-re: az Izland elleni győzelem kulcspillanatai – videók
- Teljessé vált a 2021-re tolt labdarúgó-Eb mezőnye
- 'Ez óriási ünnep lesz Magyarországnak' - így látták az Eb-részvételt kiharcolók
Azok után, hogy Magyarország - Szalai Ádám csapatkapitány "útmutatásainak" megfelelően kiünnepli magát azok után, hogy a magyar labdarúgó-válogatott kiharcolta részvételét a részben hazai rendezésű, a járványhelyzet miatt 2021-re csúsztatott Európa-bajnokságon, máris adódik egy sor kérdés: ki, honnan, hogyan és mikor kaphat jegyet a budapesti mérkőzésekre, kivel és mikor játszik a Marco Rossi edzette csapat, illetve lehet-e tánc a 6-os villamos megállójának tetején 2021 nyarán is.
Elöljáróban azt kell leszögezni, hogy jelenleg koronavírus-világjárvány van, az azt legyőzni hivatott oltás pedig még nincs forgalomban, járványügyi szakemberek szerint viszont a különböző gyártmányú vakcinák tömeges alkalmazása a tavasz folyamán megkezdődhet, így lehetővé válhat, hogy a "régi rendben" legyenek a meccsek,
a nézőszámnak pedig csak a stadionok befogadóképessége szabhat határt.
A 2020-as - de facto 2021-es - labdarúgó-Európa-bajnokságnak a korábbiaktól eltérően nem egy házigazdája, hanem tizenkét fogadó városa lesz, Londontól Bakuig, Szentpétervártól Bilbaóig. A magyar csapat mérkőzéseit a 2021. június 12-én startoló tornán mind a müncheni-budapesti, F-jelű csoportban játsszák de csak Portugália elleni, június 15-ei mérkőzést és a Franciaországgal szembeni, 19-ei összecsapást láthatjuk az új Puskásban, Németország a müncheni Allianz Arénában várja Szoboszlai Dominikékat 23-án. Az új Puskásban azonban lesz még egy csoportmeccs - ezt Portugália és Franciaország vívja, de nagy valószínűséggel csak akkor lesz ezen telt ház, ha tízezerszám kelnek útra francia és portugál szurkolók, ugyanis a csoportkör utolsó fordulójának mérkőzéseit kvartettenként azonos kezdési időponttal játsszák, hogy mindkét mérkőzésnek - várhatóan - legyen tétje.
Az F csoport menetrendje:
Magyarország-Portugália (június 15. 18.00, Budapest)
Franciaország-Németország (június 15. 21.00, München)
Magyarország-Franciaország (június 19. 15.00, Budapest)
Portugália-Németország (június 19. 18.00, München)
Portugália-Franciaország (június 23. 21.00, Budapest)
Németország-Magyarország (június 23. 21.00, München)
Ha ebben a kvartettben sikerülne nem az utolsó helyen végezni a regnáló Európa-bajnok és az utóbbi két vb győztese mögött, akkor a dán, finn, belga orosz csoport győztesével mérkőzhetnénk még egyet a nyolcaddöntőben - vagy akár összejöhetne a 2016-os nyolcaddöntő visszavágója is Belgiummal szemben. Esetleg a holland, osztrák, ukrán, észak-macedón négyes győztese is jöhetne. Az egyelőre a levegőben lóg, hogy melyik négyes csoportgyőztes tányérjába kerülnénk, talán az új Puskásban küzdve.
Jegyek
Amit a jegyekről most tudhatunk: akik korábban jegyeket vettek az Eb eltolása előtt, azoknak a belépői érvényesek a 2021-es rendezésre is, nincs tennivaló. A még szabad jegyek jelenleg nem hozzáférhetők, de az UEFA magyar nyelvű információs oldalán hamarosan minden infó megjelenhet.
Érdekes még egy pillantást vetni a múltra, ugyanis
a korábbi Eb-selejtezős csoportunknak Azerbajdzsán kivételével minden tagja így-úgy, de kiharcolta a részvételt:
Horvátország csoportgyőztesként, Wales másodikként, Szlovákia és Magyarország pedig az Eb pótselejtezős rendszerén keresztül előbbi Írországon és Észak-Írországon keresztül (tizenegyesek, illetve hosszabbítás után), utóbbi Bulgária idegenbeli és Izland hazai verésével.
A labdarúgó-Eb döntőjére július 11-én kerül sor Londonban, a Wembleyben.
A teljes mezőny (a kijutás időrendjében)
Belgium, Olaszország, Oroszország, Lengyelország, Ukrajna, Spanyolország, Törökország, Franciaország, Anglia, Csehország, Finnország, Svédország, Horvátország, Ausztria, Hollandia, Németország, Portugália, Svájc, Dánia, Wales, Észak-Macedónia, Magyarország, Szlovákia, Skócia
Csoportok
A csoport (Róma és Baku): Törökország, Olaszország, Wales, Svájc
B (Koppenhága és Szentpétervár): Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország
C (Amszterdam és Bukarest): Hollandia, Ukrajna, Ausztria, Észak-Macedónia
D (London és Glasgow): Anglia, Horvátország, Skócia, Csehország
E (Bilbao és Dublin): Spanyolország, Svédország, Lengyelország, Szlovákia
F (München és Budapest/Puskás Aréna): MAGYARORSZÁG, Németország, Franciaország, Portugália