Kac a Közel-Kelet számára fontos jelzésként értékelte a pénteki Korea-közi találkozón a nukleáris leszerelésről tett nyilatkozatokat.
"Remek dolognak tartom, ha az észak-koreaiak kiszállnak az atomüzletből" - mondta. "Ez a mi térségünknek is jót tesz majd" - fűzte hozzá.
Kac tudomása szerint Teherán és Phenjan együttműködik a rakétatechnológia fejlesztésében.
"Rengeteg bizonyítékunk van erre" - állította, azonban többet nem árult el.
Az izraeli hírszerzési tárca vezetője úgy látja, hogy a fejleményeknek köszönhetően megerősödhet Trump helyzete Iránnal szemben. Az amerikai vezető talán arra is képes lesz, hogy "meggyőzze az Európai Uniót, ne játssza a gyenge láncszem szerepét a koalícióban" - tette hozzá Kac.
"Úgy gondolom, hogy most nagyon keménynek kell lennünk Iránnal" - nyomatékosította a miniszterelnöki babérokra törő politikus.
Trump többször bírálta az atomalkut, amelyet az Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Franciaország, Nagy-Britannia és Németország kötött Iránnal 2015 nyarán. Ebben az iszlám köztársaság kötelezettséget vállalt atomprogramja korlátok közé szorítására, cserébe a vele szemben alkalmazott, kiterjedt szankciók feloldásáért.
Donald Trump amerikai elnök május 12-én dönt arról, hogy felmondja-e az egyezményt, és újabb büntető intézkedéseket léptet-e életbe Iránnal szemben. Trump kételkedik benne, hogy Teherán eleget tesz kötelezettségeinek, holott a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) értékelése szerint Irán betartja a megállapodást. A nemzetközi szerződés többi aláírója ezzel szemben szeretné, ha fennmaradna az Izrael által is gyakran kifogásolt egyezmény.