Dél-Koreában a parlament januárban fogadta el a kutyahús fogyasztását és értékesítését tiltó törvényt, amely 2027 februárjában lép életbe.
Ez a lépés véget vet egy évszázados, ellentmondásos hagyománynak az országban, ahol egyre nő az állatjólét támogatottsága és csökken a kutyahús iránti kereslet. Ennek egyik fő oka a hagyomány nemzetközi elítélése.
Másfelől a dél-koreai fiatalok már inkább kiskedvencként tekintenek a kutyákra, nem pedig élelmiszerként, így a kutyahúsból készült ételek már csak az idősebb korosztály körében elterjedtek.
Park Beom-szu mezőgazdasági miniszterhelyettes elmondta, hogy a kormány mintegy 100 milliárd wont (közel 27 milliárd forint) fordít a kutyatenyésztők, -feldolgozók és éttermek ösztönzésére, hogy bezárják üzleteiket.
A törvény értelmében a kutyahúsfeldolgozókra legfeljebb három év börtönbüntetést vagy 30 millió von (közel 8 millió forint) összegig terjedő pénzbírságot szabhatnak ki. Azok, akik a húsukért tenyésztenek vagy forgalmaznak kutyákat legfeljebb két év szabadságvesztésre vagy 20 millió von (közel 5,3 millió forint) pénzbírságra számíthatnak.
Bár sokan aggódnak amiatt, hogy a megmaradt kutyákat elaltatják, vagy esetleg feldolgozzák fogyasztásra a következő három évben, de nem ez a terv - bizonygatja a miniszterhelyettes .
Dél-Koreában jelenleg több mint 1500 kutyatenyésztő farm, több mint 200 kutyavágóhíd és körülbelül 2300 kutyahúst felszolgáló étterem működik. A tilalom támogatottsága jelentősen nőtt Jun Szogjol dél-koreai elnök hivatalba lépése óta, aki maga is állatbarát.