A kormány a hét elején vizsgálatot indított a kórházakban, és bizonyítékokat szerzett a kötelezettségszegéssel kapcsolatos jogsértések ügyében – közölte I Hangjong, a belügyminisztérium államtitkára, utalva arra is, hogy az érintettek ellen fegyelmi eljárás várható.
Pak Minszu egészségügyi államtitkár szerint összesen
8983 gyakornok orvos hagyta ott az állását annak ellenére, hogy ezzel a praxisengedélyük felfüggesztését kockáztatják.
„Fontolóra vettük, hogy feljelentést teszünk a rendőrségen” – tette hozzá Pak.
A két hete tartó sztrájk alatt több mint 10 ezer rezidens és orvosgyakornok adta be felmondását, a legtöbbjük nem is tért vissza munkához. Illetve számos tiltakozó orvosi egyetemi hallgató nem vesz részt az órákon. A tiltakozás oka, hogy a kormány 2000 fővel akarja növelni az orvosi egyetemekre felveendő hallgatók számát.
Az egyetemek viszont országszerte keddig adták be kérvényeiket, melyekben a kormány terveit is jóval meghaladó, több mint 3400 férőhelyes bővítést indítványoztak, annak ellenére, hogy az egyetemi orvosprofesszorok egyesülete korábban felszólította őket, hogy az orvostiltakozáshoz csatlakozva ne adjanak be kérvényt.
Az esetre reagálva kedden
több orvosprofesszor adta be hivatalos felmondását, vagy közösségi oldalakon fejezte ki felmondási szándékát.
A Szöultól keletre fekvő Csuncson város egyetemének orvosi karáról tíz professzor az utcán felsorakozva borotváltatta le haját tiltakozásuk kifejezéséül.
Az ügy miatt legutóbb vasárnap szerveztek nagyszabású tüntetést Szöulban.