Az amerikai Politico londoni szolgálata idézte Peter Hotezt, az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) oltásügyi szakértőjét, aki szerint legalább 11 milliárd adag Covid-elleni szérumot kellene a világszerte beadni ahhoz, hogy globális méretekben 70 százalékos legyen a Föld népességének sz oltottsága.
Ebből csupán Afrikában 1,1 milliárd, Dél-Amerikában 650 millió, a kisebb dél-kelet ázsiai országokban mintegy félmilliárd ember beoltását kellene megoldani, ami
összességében 5 milliárd adag vakcina közeli átadását feltételezné ezekben a térségekben.
A BBC mindezek fényében idézte az Oxfam America reagálást az eddigi nyugati felajánlásokra, amiket úgy jellemzett, mint „cseppek az Óceánban”.
A beígért brit mennyiség kapcsán egyúttal elmondták, hogy a 100 millió adagot a Johnson-kormány „2022 végéig” tervezne be, amiből csak 5 milliót adnának át idén szeptemberben, és további húszat 2021 végéig. A többit valamikor jövőre.
A londoni Politico szerint brit segélyszervezetek sokasága szorgalmazza minderre válaszul a vakcinafelajánlások drasztikus növelését, és idézte ennek kapcsán a londoni „Mentsétek Meg a Gyermekeket” nevű segélyszervezet igazgatóját, Kirsty McNeillt, aki szerint a G7 találkozónak minimum három dologban kellene megegyezniük:
idén szeptemberig átengedni 1 milliárd adagot
a szegényebb országoknak, felszabadítani a vakcinagyártás szabadalmát és készítései know-how-ját, és beszállni a mindezek finanszírozásához szükséges 66 milliárd dolláros költségszámlába.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!