A közlemény szerint a Mol-csoport működési területén, a kelet-közép-európai országokban a koronavírus-járvány miatt bevezetett vészhelyzeti korlátozó intézkedések a gazdaság jelentős lelassulását okozták.
A járvány időtartamával és hatásával kapcsolatos bizonytalanság, a külső környezet rendkívüli volatilitása és a piaci igények kiszámíthatatlansága miatt a Mol-csoport elsődleges feladata az üzleti folytonosság fenntartása és a készpénz megőrzése - hangsúlyozták.
Az igazgatóság ezért úgy döntött, hogy
a teljes nyereséget eredménytartalékba helyezi.
Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a közlemény szerint jelezte: a vállalat mostanáig biztonságosan, minden zavar nélkül működött. Számos intézkedést vezettek be, hogy minimalizálják a koronavírusnak a vállalatcsoportot érintő gazdasági hatásait. Ezek célja, hogy a Mol-csoport a válság végén erősebb legyen, mint amilyen a válság elején volt, és továbbra is versenyképes hozamot biztosítson részvényeseinek.
Az elnök-vezérigazgató kiemelte azt is, hogy 2019 a Mol pénzügyileg erős éve volt.
A vállalatcsoport 2,44 milliárd dollár (708,9 milliárd forint) tiszta, kamat- és adófizetés, valamint amortizáció előtti eredmény (EBITDA) termelt tavaly, ami meghaladta az éves célkitűzést.
Az elmúlt évben a csoport jelentős mérföldköveket ért el 2030-as stratégiai transzformációs projektjeinek megvalósításában: szerződést kötött Azerbajdzsánban egy jelentős részesedés vásárlásáról, a poliol projekt elérte az 50 százalékos készültséget, a fogyasztói szolgáltatások üzletág pedig ismét rekordot döntött - sorolta.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett határozatok szerint az igazgatóság közgyűlési hatáskörben eljárva 3385,9 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 151 milliárd forint adózás utáni eredménnyel elfogadta a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerint készített 2019. évi anyavállalati beszámolót, valamint az erre vonatkozó független könyvvizsgálói jelentést.
Ugyancsak elfogadta az igazgatóság az IFRS szerint készített 2019. évi konszolidált beszámolót, valamint az erre vonatkozó független könyvvizsgálói jelentést, 5132,2 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 228,3 milliárd forint adózás utáni eredménnyel.
Az igazgatóság jóváhagyta Parragh László, Járai Zsigmond és Martin Roman újraválasztását az igazgatóságba, és a felügyelőbizottság tagjává választotta Gottfried Pétert.
A Mol részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A papír záróára szerdán 2050 forint volt. Az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 3340 forint, a legalacsonyabb 1501 forint volt.