A Google majdnem három évvel ezelőtt vezette be a Chrome böngészőnél a szabad fordításban visszamenőleges gyorsítótárnak nevezett funkciót - írja a HVG.
Annak érdekében történik mindez, hogy gyorsabban töltődjön be egy adott weboldal akkor, amikor a böngészőben az előre és visszafelé navigáló gombokra kattintva mozog valaki.
Ezt úgy érte el a böngésző, hogy az oldalt – a JavaScript-kódjaival együtt – eltárolta a gyorsítótárban, és csak onnan töltötte be az oda-vissza kattintásokkor.
A weboldalkészítőknek eddig volt lehetőségük arra, hogy letiltsák a Back/Forward Cache (BFCache) funkciót, azonban a Bleeping Computer most arról számolt be, hogy a Google Chrome a jövőben figyelmen kívül fogja hagyni a weboldal forráskódjában erre vonatkozó részt, így a weboldalakat akkor is el fogja tárolni a gyorsítótárban, ha a fejlesztők ellenkező utasítást adtak az oldalon.
A Google azt a véleményt képviseli, hogy így jobban járnak azok a felhasználók, akik gyorsabban, zökkenőmentesebben szeretnének böngészni.
Aggodalmukat fejezték azonban ki fejlesztők, ugyanis a Chrome így olyan oldalakat is eltárolhat a gyorsítótárban, amelyek érzékeny adatokat tartalmaznak, ráadásul ha a felhasználó visszalép egy korábbi oldalra, ott már elavult (korábban megadott) adatokat fog találni azokon a szájtokon is, ahol fontosak a pillanatnyi értékek.
A Google a fejlesztéssel kapcsolatban azt közölte, elsőként csak szűk körre terjeszti ki a módosítást és kiértékeli a tesztidőszakban gyűjtött adatokat, eredményeket.