„Van egy ötszáz éves receptünk, és van egy fajtánk, amit mindenképpen meg kell őriznünk. Vannak termőhelyeink, amelyekről az elmúlt tíz évben kiderült, hogy mennyire fontosak” - mondta Szepsy István.
Hozzátette, hogy előtte is beszéltünk arról, hogy híresek ezek a termőhelyek, de az elmúlt tíz évben derült ki nemcsak a kutatások és a fúrások hatására – de azért nagymértékben ezeknek köszönhetően –, hogy elképesztő komplexitás rejlik a mélyben.
Eltérően például a bányászható területektől itt nagyon sok réteg elérhető a gyökerek számára, az Úrágya lépcsőjén például 20 méter mélységig 30 rétegnyi kőzet- és máladékfajta volt – részletezte a Mádi Kör elnöke.
Elmondta, hogy erre az elmúlt tíz évben jöttek rá, miután tudatosan keresték, hogy mekkora érték az a természeti adottság, ami a rendelkezésükre áll.
„Nyilván nem lehet ennyi mindet egyetlen hétvégén megismertetni az érdeklődőkkel, de legalább ezt a három napot a furmintnak szenteljük. És nemcsak ezt a három napot, hanem az életünket is a furmintnak szenteljük, a borokon keresztül pedig megmutatjuk az eredményeket” - fogalmazott Szepsy István.
A Mádi Kör elnöke elmondta, hogy egyre bővül azoknak a lehetőségeknek a köre, amelyek segítségével az érdeklődők megismerhetik a borokat és a környéket. Természetesen egész évben igyekszenek megmutatni ezt, ám ilyenkor koncentráltabban. Ilyenkor ugyanis olyanok is jönnek, akik máskor nem.
A témáról bővebben hallhatnak az InfoRádió bormagazinjában. A műsorban a Mádi Kör egyik tagja, Barta Károly is nyilatkozik.