- Jászapáti népe szót kért
- 54 alkalmazott nem írta alá az új szerződését a Honvédkórházban
- HM: nem zár be a Honvédkórház koraszülöttosztálya
- Drasztikus átalakításokra készül a kormány az egészségügyben
- Mindenki eleve bekerülne a magán-egészségügyi rendszerbe - az állami mellett
- Egyszámjegyű szja, támogatás a hazatelepülőknek, csok kiterjesztése - a legfontosabb javaslatok
- Orbán Viktor: az Európai Unió öt legjobb országa közé kell kerülnünk
- Matolcsy György 330 pontos programot hirdetett meg
A Magyar Nemzeti Bank múlt héten bejelentett versenyképességi javaslatcsomagjának kulcsa, hogy megfelelő képzettségű és számú szakdolgozó álljon rendelkezésre - reagált Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) elnöke a Világgazdaságnak a jegybanki program egészségügyi fejezetére.
A MESZK elnöke úgy véli, legalább huszonhatezer olyan munkavállaló hiányzik az alapellátásból, a járó- és fekvőbeteg-ellátásból, akivel kiegyensúlyozottabb egészségügyi rendszert lehetne biztosítani.
"A szakdolgozóhiány még jelentősebb, mint az orvoshiány"
- tette hozzá. Példaként említette, hogy Magyarországon a teljes egészségügyi ellátásra vetítve egy orvosra három szakdolgozó jut, míg az unióban átlagosan négy, de a fejlett országokban, például Hollandiában több mint hat szakápoló segíti az orvos munkáját, az Egyesült Királyságban pedig majdnem kilenc.
Megítélése szerint a megfelelő bérezés vezet majd a több szakemberhez - a magyar fizetések még a V4-átlagot sem érik el, a munkaterhelés közben igen magas. Úgy látja, a jelen tendenciák azonban jó irányba tartanak az egészségügyi bérezés területén.