- A veronai buszbaleset életmentő tanárainak adnának kitüntetést
- Így dolgoznák fel a veronai tragédiát
- Ezért történhetett meg a veronai busztragédia
- Veronai buszbaleset: egy villanyoszlop okozhatta a pusztító tüzet - videó
- Megdöbbentő: a hivatásos sofőrök ötöde szenved alvászavarban
- Veronai buszbaleset: plusz üzemanyagtartály súlyosbíthatta a helyzetet
- Hazahozták az utolsó sérültet Veronából - kép
- Hogyan szervezzék az iskolai kirándulásokat? Konzultáció indult a veronai busztragédia után
- Buszbaleset: tízmilliót gyűjtöttek
- Minden fontos hír a veronai buszbalesetről
Az autóbusz Franciaországból, a Szinyei Merse Pál Gimnázium által évente megrendezett sítáborból tartott hazafelé, rajta utaztak a gimnázium tanárai, diákjai, egykori diákjai, az egyik tanár családtagjai, valamint két járművezető, összesen 56 fő – 43 fiatalkorú és 13 felnőtt.
A Magyarország irányába tartó autóbusz letért az útról, és fékezés nélkül az autópálya szalagkorlátjának hajtott, majd egy autópályahíd pillérének csapódott, végül kigyulladt. A balesetben 17 fő vesztette életét - olvasható a Wikipédián.
A jármű egy Setra márkájú S 317 GT-HD típusú busz volt.
Az ütközés következtében többen kirepültek a járműből, a jobb oldalon lévő első hét üléssor összepréselődött.
Ez a legsúlyosabb a külföldön magyar állampolgárokat ért buszbalesetek között az 1999-es deutschlandsbergi autóbusz-baleset óta.
A Szinyei Merse Pál Gimnáziumnál a baleset másnapján megemlékezést tartottak. Az iskolánál sokan helyeztek el gyertyákat, virágokat az áldozatok emlékére. A gimnázium pszichológusa a baleset helyszínére utazott. Az Országos Mentőszolgálat négy mentőautót, illetve ezek személyzetét küldte a helyszínre a sérültek hazaszállításának érdekében.
A magyar állam átvállalta az áldozatok hazaszállításával és a sérültek ellátásával kapcsolatos költségeket.
A balesetet komolyabb sérülések nélkül átvészelő túlélőket Verona külvárosában egy szálloda látta vendégül. A túlélőket a helyiek az ügyintézés terén, illetve öltözékük pótlása terén is segítették.
A kormány 2017. január 23-ára nemzeti gyásznapot rendelt el. Ezen a napon a Budapesti Közlekedési Központ és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által megrendelt járatok (1–299; 900–999) fekete szalaggal közlekedtek, illetve a BKK Zrt., BKV Zrt. és a VT-Arriva Kft. székházára fekete zászlót tűztek ki.
A nemzeti gyásznap alkalmából számos televíziós csatorna is jelezte szolidaritását képernyőjén