Nyitókép: Pexels

Sose késő elkezdeni: mozgás időskorban

Infostart / InfoRádió - Dzsubák Tamás
2018. július 22. 15:55
60 éves kortól hetente legalább két órát sportoljunk - mondta az InfoRádió által megkérdezett reumatológus, fizioterápiás szakorvos. Zolnay Péter szerint a mozgásszervi betegségek egyik gyógymódja maga a mozgás lehet.

Magyarországon nemcsak az időskorú emberekre jellemző, hogy nem mozognak, hanem az egész lakosságra. Egy felmérés szerint

a felnőttek 53%-a egyáltalán nem mozog, 23-24%-a havonta 1-3 alkalommal végez intenzív testedzést, ami hasznos, de nagyon kevésnek számít.

Ennek alapján Magyarországon nagyjából a társadalom 77%-a nem mozog eleget, és ebből a nagyon rossz számadatból következnek bizonyos egészségmutatók is - mondta Zolnay Péter reumatológus, fizioterápiás szakorvos.

"Nem véletlen, hogy Magyarországon nagyon nagy arányban fordulnak elő kardiovaszkuláris betegségek, elhízás, mozgásszervi betegségek, hiszen ezek összefüggésben állhatnak a mozgásszegénységgel - tette hozzá.

Időskori sportolási aktivitás

A reumatológus ajánlása szerint 60 éves kor felett hetente legalább két órát kellene sportolni. De nem is csak a mozgás mennyisége, hanem

a minősége és rendszeressége is nagyon fontos, s alkalmanként legalább 30-35 percet vegyen igénybe.

"A negyed órás kutyasétáltatás az egészségprevenció és mozgás szempontjából nem sokat ér, ha a 30-35 percet nem éri el" - vélekedett a szakorvos.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Időskori sportolás
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást