„Ez egy évszázados adósság. Az ősbűn az, hogy magyarul nem adtuk ki Auguste Escoffier konyhatechnológiai kalauzát, ami a 20. század elején jelent meg. Ez egy máig is nagy hatású könyv, ami gyakorlatilag egy modern konyhának a technológiai alapvetése és egy nagyon komoly recepttár is egyben” - mondta a gasztronómiai szakújságíró.
„Ez a könyv hozzánk rettenetes torzításokkal, csúsztatásokkal, nagyon sok hiányossággal jutott el torz formában” - tette hozzá.
„A Főzés tudománya bemutatja azt, hogy a szakácsmesterség nem csupán receptek sorozata, hanem megfelelő ismeretek mellett folyamatos alkotás lehet” - emelte ki Molnár B. Tamás.
Elmondta, hogy a könyv nemcsak az alapfokú, a középfokú és a felsőfokú képzés céljait szolgálja, hanem nagyon fontos olvasmány az otthon főző szenvedélyes amatőröknek is.
„Ha definiálni lehet a francia és a magyar konyha közötti különbséget, akkor az így hangozna. A francia konyha azt mondja, hogy ” - fogalmazott a gasztronómiai szakújságíró.
Molnár B. Tamás szerint ez felszabadító hatással járhat a magyar konyha számára közép-hosszú távon.
„A kiművelődött szakácsok pedig saját kezükbe veszik a magyar konyha sorsát, megkövetelik és elvárják a helyi, jó alapanyagokat, kikényszerítik a piacból a minőséget, és közben felnő egy olyan közönség is, amelyik érdeklődő és nyitott. Ennek a közönségnek a kovásza, gyökere már megvan” - véli a gasztronómiai szakújságíró.