Idén 12 és fél ezer minősítés van, ebből az őszi időszakra 2100 marad – ez viszonylag alacsony szám. Ezt az Oktatási Hivatal a rendelkezésre álló kapacitásokkal minden valószínűség szerint meg fogja tudni oldani – közölte Brassói Sándor.
„Magyarországon a köznevelés rendszerében nagyon sokféle pedagógus munkakör van, hiszen az óvoda pedagógustól a kollégiumi nevelőig, a biológia tanártól a fizikát franciául tanító tanárig sokféle munkakör van. Ezekhez kell megtalálni a minősítésre alkalmas pedagógusokat, ami valóban nem könnyű feladat” - fogalmazott a köznevelési elnökhelyettes.
Közölte: „Országos szinten szinte rendben vagyunk a rendelkezésre álló mester pedagógus szakképzettség terén. Vannak egyébként hiányterületek, ezeket próbáljuk külön képzéssel még a nyár végéig megoldani.”
Kifejtette: „egyrészt vannak területi egyenlőtlenségek, másrészt vannak szakterületek közti különbségek. Ezért a hiányterületekre vonatkozó minősítéseknél a hivatal kénytelen adott esetben egy távolabbi földrajzi helyről delegálni minősítésben résztvevő pedagógust.”
Brassói Sándor szerint csak idő kérdése, hogy a probléma megoldódjon. Véleménye szerint képzésekkel decemberig meg fogják tudni oldani a hiányterületeken is a minősítést.
Arra a kérdésre, hogy hány tanár képzését tervezik az őszi időszakban, az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese úgy válaszolt: legfeljebb 90-100 fős lesz ez a keret.
„Nagyon jó hír, hogy 2017-ig a minősítési eljárásban résztvevők számára tovább fog egyszerűsödni a minősítési eljárás, maga a portfólió feltöltése során is kevesebb kompetenciához kell dokumentumot illeszteniük, kevesebb feltöltendő dokumentum lesz, és kevesebb kompetenciát fognak értékelni. Ez mindenképpen kevesebb, ugyanakkor továbbra is elmélyült munkát igényel a jelentkezőktől” - mondta az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese.