Az Apple-t még 2018-ban azzal vádolták, hogy szándékosan lelassítja a régebbi iPhone-okat, hogy így ösztönözze a felhasználókat arra, hogy új készüléket vegyenek. 2017 végén derült fény arra, hogy az Apple egy speciális technikát vet be a lelassításhoz. Az érintett iPhone-ok közé tartozott a 2017. december 21. előtt iOS 10 2.1 rendszeren futó iPhone 6, 6Plus, 6s Plus és SE. Egyéb eszközök közé tartozik az iOS 11.2 vagy újabb verzióját megelőző iPhone 7 és 7 Plus – írja a hvg.hu.
Később mindezt az Apple is elismerte, viszont azt állította, hogy mindezt a felhasználók érdekében tette, hogy elejét vegye a mobilok váratlan kikapcsolásának, és esze ágában sem volt a készülékvásárlás ösztönzése. 2020-ban az Apple belement abba, hogy összesen 500 millió dollárt fizet az érintett amerikai ügyfeleknek.
Az Apple végig tagadta, hogy bármiféle jogsértést követett volna el az ügyben, de beleegyezett, hogy kártérítést fizet a felpereseknek. A csoportos perben részt vevő egyes személyeknek kifizetett összeget a követelés-jóváhagyások száma határozta meg. Egyes követelések még elbírálás alatt állnak. Jelenleg úgy néz ki, hogy az egyéni felhasználóknak nagyjából 65 dollár (nagyjából 23 ezer forintnak megfelelő összeg) üti a markát.