Megtalálták Szent Miklós sírját egy bizánci templom alatt Törökországban. A templom egy korábbi bazilika alapjaira épült, amely a Földközi-tenger szintjének emelkedése miatt a középkorban víz alá került – írja a Daily Mail beszámolója alapján az Index.
Az ősi bazilika alapjaira néhány évszázaddal később azért építettek egy másik templomot, hogy megvédjék Szent Miklós sírját, de csak a közelmúltban fedezték fel a régészek az előző szentélyből származó mozaikpadlót a ma álló épület alatt, ekkor derült fény a szent sírjára is.
A régészek 2017-ben találtak egy rést a mostani templom padlója alatt, az elmúlt években pedig óvatosan eltávolították a mozaikpadlót, hogy feltárják az ősi alapot. A később épített bizánci templom az V. és XII. század között az ortodox keresztények istentiszteleti helye volt, az épületet Szent Miklós szobrai veszik körül – írják.
Szent Miklós 270 és 343 között élt, és leginkább arról híres, hogy pénzt örökölt, amelyet a szegényeknek ajándékozott. A legenda szerint három lánynak aranyzsákokat adományozott, hogy így mentse meg őket a prostitúciótól.