Mindenkit meglepett a haragos sikló

Infostart
2016. október 17. 08:00
A haragos sikló Magyarország legveszélyeztetettebb hüllője. A budapesti populációk mentőprogramja fontos megállapítással szolgált – mondta Babocsay Gergely, az MME Hüllővédelmi Szakosztályának elnöke.

A korábban hittnél jóval nagyobb területeket járnak be a haragos siklók – ez az első megállapítása annak a mentőprogramnak, amely során jeladókkal látták el a budapesti kígyókat. A nyomkövetőket májusban ültette be a veszélyeztetett állatokba a Fővárosi Állat- és Növénykert főállatorvosa, akiket aztán Jane Goodall a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MM) Kétéltű és Hüllővédelmi Szakosztályának szakembereivel engedett el.

Az MME szakosztályának elnöke közölte: a megállapítás azért is lényeges, mert Pesthidegkúton nagy a nyomás, hogy esetleg befektetés vagy fejlesztés induljon el, de a siklóknak ezekre a területekre szükségük van, különben nem jutnak elegendő táplálékhoz. A haragos sikló pockokkal és ürgékkel táplálkozik, és ezt nagy területről gyűjti össze.

Babocsay Gergely beszélt arról is, hogy a haragos siklónak nincs méregfoga, de ha megfogják, akkor nagyon tud harapni.

Az állatok óvatosak, nyugodtak azokon a helyeken is, ahol sok ember jár, és csak akkor mennek odébb a fűben, ha közel kerül hozzájuk valaki. Egész jól megszokták az ember jelenlétét, és ha úgy érzik, hogy rájuk lépnének, akkor időben el tudnak siklani – tette hozzá.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Babocsay Gergely
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást