Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Luterán Petra épphogy lemaradt a dobogóról

Infostart / MTI
2024. augusztus 31. 21:57
Luterán Petra a negyedik helyen végzett a T47-es kategória 400 méteres síkfutó számában a párizsi paralimpián.

A 27 éves tatabányai parasportoló – aki májusban, 58.35 másodperces egyéni csúccsal bronzérmet szerzett ebben a számban a kóbei világbajnokságon –, pénteken az előfutamában, a Stade de France esőáztatta pályáján 58.93-mal a vb-címvédő brazil Fernanda Yara da Silva mögött másodikként ért a célba, összesítésben pedig a harmadik idő volt az övé.

A szombati fináléban remekül futott, az utolsó kanyarban a harmadik helyért küzdött, de végül a brazil Maria Clara Augusto da Silva kicsivel megelőzte őt. Így is nagy egyéni csúccsal, 57.41 másodperccel ért célba.

A tíz éve, a nankingi ifjúsági olimpián magasugrásban negyedik Luterán Petra már abbahagyta a versenyzést, amikor két éve, egy közlekedési balesetben elvesztette a bal alkarját. Ezután kezdett újra atletizálni, és parasportolóként visszatért a pályára.