Nyitókép: Kovács Tamás

Most nem sikerült az ötöspárbaj, negyedik a férfi pólóválogatott

2024. augusztus 11. 10:35
Az Egyesült Államok ötméterespárbajban megnyerte a férfi vízilabda-torna bronzmérkőzését a magyar csapat ellen. A 8-8-as mérkőzés után az amerikaiak három lövést értékesítettek, a magyarok egyet sem. A magyar válogatott a negyedik helyen végzett.

Az Egyesült Államok csapatával játszik a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpiai torna bronzérmeiért. A magyar férfi válogatott korábban négyszer, 1960-ban, 1968-ban, 1980-ban és legutóbb, Tokióban, 2021-ben lett harmadik.

Az amerikaiak legutóbb 2008-ban szereztek érmet a férfi tornán, akkor Kemény Dénes csapata ellen veszítettek a döntőben.

Ma már egy mérkőzést lejátszottak, az ötödik helyet Görögország szerezte meg, 15-13-ra verte Spanyolországot. Csak a második negyed tíz gólt hozott.

Az első emberelőnyből megszületett az első amerikai gól, Johnny Hooper lőtte, 0-1.

Zalánki Gergő is értékesítette csapata első fórját, 1-1.

Chase Dodd első lövését védte Vogel Soma, a lepattanót az amerikai belőtte, 1-2.

Harminchat másodperccel az első negyed vége előtt Varga Dénes befejezte az akciót egy emberelőnyből, 2-2.

A negyed utolsó másodpercében Ben Hallock húsz centiről ismét vezetést szerzett az amerikaiaknak, 2-3.

A második nyolc perc első fél percében emberelőnyt kaptak az amerikaiak, nem ment be.

Egy hosszú akcióból négy magyar kapuralövés született, gól nélkül.

Luca Cupido emberelőnyből lőtt jobbkezes góljával először vezet két góllal az ellenfél, 2-4.

Manhercz Krisztián óriási gólt lőtt, 3-4, 2:23 van még a második negyedből.

Varga Dénes ötméterest hibázott.

Vége a második negyednek.

A harmadik negyedben a magyarok kaptak először fórt, Zalánki Gergő labdáját Varga Dénes bütötte a kapuba, 4-4.

Vígvári Vince boldogan nézett az égre, volt oka rá, szép gólt lőtt, 5-4.

Magyaros góllal egyenlítettek az amerikaiak, Ben Hallock senterből a kapuba csavart, 5-5.

Megint az amerikaiak lőttek akciógólt, Max Irving lövésével 5-6.

Elment ez a negyed is, egygólos amerikai előnnyel kezdődik az utolsó.

A magyaroké az első gól a záró nyolc percben, Nagy Ádám ejtett a kapuba, 6-6.

Vogel Soma parádéja után a magyar támadásnál Hárai Balázs emberelőnyt harcolt ki, Zalánki Gergő belőtte, 7-6.

Újabb emberelőny, Zalánki Gergő volt a feladó, Angyal Dániel a kapufától behúzta, 8-6.

Bowen szépített, 8-7.

Visszajöttek az amerikaiak, Hannes Daube emberelőnyből gólt lőtt, 8-8.

Mintha most kezdődne a mérkőzés, két perc van hátra.

Nem született gól, ötméteresek döntenek a bronzéremről.

A szétlövésben csak az amerikaiak találtak a kapuba, Varga Dénes, Vígvári Vince és Zalánki Gergő is hibázott.