Nyitókép: MTI/EPA/Mast Irham

Kapás Boglárka 2:10-en belüli idővel középdöntős 200 pillangón

2024. július 31. 12:16
A tizedik legjobb idővel jutott be az esti középdöntőbe a női 200 méteres pillangóúszásban Kapás Boglárka.

Kapás Boglárka a 200 méteres pillangóúszás előfutamában rajtolt. Három előfutamba osztották a mezőnyt, a magyar világbajnoknő a másodikba került. Kalkulálható volt, hogy 2:10-en belüli idővel biztosan továbbjutó lesz.

29.63-mal kezdett, ő ismerten nem nagy kezdő. Százhoz érve, 1:02.85-tel az ötödik helyen fordult. Ötödik volt 150-nél is, végül 2:09.28-cal, ezen a helyen ütött célba. Regan Smith nyerte a futamot, 2:06.99-cel. Két futam után Kapás Boglárka a hetedik helyen állt, már akkor eldőlt, hogy bejutott a középdöntőbe.

Az utolsó futamban a kínai Cseng Jü-fej nyert, az előfutamok legjobb idejével, 2:06.55-tel, megelőzve az ausztrál Abbey Lee Connort és a kanadai vegyes úszó fenomént, Summer MacIntosht. Kapás Boglárka a tizedik idővel jutott a középdöntőbe.