A 25 éves sportoló kedden bejutott a női távolugrás döntőjébe, s a selejtező után azt mondta, az elmúlt napokban igyekezett elfelejteni a közelmúltban vele történteket. "Nagyon kemény volt az utóbbi két hét, várnom kellett a döntésre, edzeni sem tudtam, de most boldog vagyok, hogy versenyezhetek" - nyilatkozta. Hozzátette, hazájában sokan "árulónak" tartják, ugyanakkor ő szívesebben lenne ott Rióban a teljes orosz csapat tagjaként.
"Egyedül vagyok Rióban és ez nagy felelősség" - jelentette ki az atléta.
Loren Seagrave, Klisina ausztrál edzője azt mondta, tanítványa a selejtezőben magabiztosan versenyzett, s még az sem zavarta a kiváló hozzáállását, hogy a közönség megpróbálta "negatívan befolyásolni".
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) hétfőn közölte, hogy elfogadta Klisina fellebbezését, amelyben "a sportoló hitelt érdemlően igazolta, hogy versenyeken és azokon kívül is alávetette magát a doppingellenőrzéseknek, Oroszországon kívül", ezért engedélyezte a távolugrónak a riói indulást.
Július 18-án hozták nyilvánosságra Richard McLarennek, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fővizsgálójának a 2014-es szocsi téli olimpiáról készített jelentését, amely államilag irányított doppingolással vádolta Oroszországot. A korábban - tavaly ősszel - kirobbant orosz doppingbotrány következményeként a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) kitiltotta az összes orosz atlétát az olimpiáról, a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) pedig elutasította a 68 érintett fellebbezését, s az akkori döntés szerint közülük egyedül Klisina indulhatott volna semlegesként Rióban.