"Ez biztosítja az egyéni igazságosságot, amelyre minden embernek szüksége van. A sportban sincs ez másképp, s az oroszokon kívül ezt mindenki megértette" - nyilatkozta Bach a Bild című német napilapnak.
A NOB elnöke szerint rengeteg, a sportolókkal, illetve a nemzetközi szövetségekkel kötött megállapodásra, valamit a NOB közgyűlés döntéseire is tekintettel kell lenni az eset kapcsán. A szervezett állami doppingolás miatt nem indulhattak az orosz atléták Rióban, a többi sportág versenyzői pedig egyéni elbírálás alapján állhattak rajthoz. A riói játékok hivatalos honlapja szerint így 286 orosz sportoló vesz részt az olimpián.
"Politikai felhangokat emlegettek, de itt nem erről van szó, hanem az igazságosságról" - emelte ki Bach. "Az ügy a riói olimpiával nem ért véget, további szankciók következnek majd" - hangsúlyozta a NOB elnöke.
Az orosz Julija Sztyepanova ügye kapcsán rámutatott, hogy szerinte meg kell fontolni a NOB alapszabályának módosítását és hasonló esetben lehetővé tenni a sportoló indulását.
Sztyepanova férjével együtt 2014-ben robbantotta ki az Oroszországban zajló szisztematikus doppingolással kapcsolatos botrányt, melynek nyomán a Nemzetközi Atlétikai Szövetség július elején kitiltotta az orosz versenyzőket az olimpiáról, a CAS pedig később elutasította a 68 érintett fellebbezését. Sztyepanova nem is fellebbezett a CAS-nál a NOB indulást tiltó döntése ellen. A NOB szívesen látta volna nézőként a játékokon, de azt a meghívást nem fogadta el.