„A rajtot, az első 50-et és a fordulót iskoláztuk, mert ezeken áll és bukik a közös álmunk beteljesülése. Ha elég erős a kezdés, minden megtörténhet, de hogy mi minden, azt most természetesen nem sorolnám" – nyilatkozta Plagányi Zsolt a BP2017 Médiának.
Közösségi oldalak amerikai- szingapúri – dél-afrikai befutót tartanak a legvalószínűbbnek, ami nevekre lefordítva azt jelenti, hogy az amerikai Phelps megszerezheti a 23. olimpiai aranyérmét, a legjobb idővel (50.83-mal) döntőbe jutó Schooling viheti el az ezüstöt, Le Clos pedig csak a dobogó harmadik fokára állhat fel.
Plagányi úgy gondolja, hogy ebből a hármasból egy versenyző kieshet és a helyét Cseh László foglalhatja el. Bármi is történt a 200 pillangón, bármennyire is megviselte Lacit az, hogy világranglista vezetőként a hetedik helyen ért a célba.
„Pontosan úgy kellene úsznia, se jobban, se rosszabbul, ahogy a májusi londoni Európa-bajnokság döntőjében, ahol 50,86 mp volt a győztes ideje. Ez a teljesítmény most is benne van, a kunszt az, hogy ezt a tudást abban a nem egészen egy percben a felszínre tudja hozni. A táv rövidebb, a teher kisebb a vállán, a szerencsefaktor viszont magasabb, mert a 100 méteren nem lehet taktikázni, csak úszni teljes erőből. " – folytatta az egri úszóklub mestere.
Egy magát megnevezni nem kívánó szakember szerint csak és kizárólag a „Phelps-fóbia" lehet Cseh László elbizonytalanodásának az oka. Szerinte a magyar úszófenomén jobban nem is készülhetett volna fel 2008-ban a pekingi olimpiára, ahol Európa-rekordokat döntögetve is azzal kellett szembesülni, hogy még nála is van egy jobb. Michael Phelps. Négy évvel később Londonban figyelmetlenül, vagy rosszul taktikázva egyetlen hellyel és egy századdal maradt le a döntőről. Aki onnan kiszorította, azt úgy hívták, hogy Michael Phelps. A történet harmadik, immár Rióban íródó történetének Cseh Lászlót is érintő fejezetét ki más írhatta volna, mint Michael Phelps.