Nyitókép: Fotó: MLSZ

Csak a magyar gól hiányzott, de az nagyon – 0-0 a bosnyákok ellen

Infostart
2024. szeptember 10. 20:45
A magyar labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott a Puskás Arénában a bosnyákok ellen, Nemzetek Ligája-mérkőzésen. Marco Rossi csapata sok helyzetet alakított ki, de nem tudta „legyőzni” Vasiljt, az ellenfél kapusát.

A magyar válogatott kezdő tizenegye: Dibusz – Botka, Orbán, Dárdai M. – Bolla, Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. – Szoboszlai, Sallai – Varga. A bosnyákok: Vasilj – Barisic, Katic, Saric, Bicakcic – Gazibegovic, Basic, Burnic, Dedic – Dzeko, Demirovic.

A németek ellen egyedült Varga Barnabás szerepelt hazai klubból, ma Dibusz Dénes, Botka Endre, Nikitscher Tamás, Nagy Zsolt és Varga Barnabás is.

Az első tíz percben 60:40 arányban a magyar csapat birtokolta többet a labdát, de helyzet, sőt kapura lövés nélkül.

A 16. percben következett az első magyar szöglet, Sallai elől mentettek a bosnyákok. Varga Barnabás fejesét Vasilj látványosan védte. Egy perc múlva Barisic mentett Orbán előtt az utolsó pillanatban.

Varga újabb fejese után Vasilj a léc alól piszkálta ki a labdát.

Más az ellenfél, más játékot játszik a magyar csapat. A biztonság sokkal inkább szem előtt, ugyanakkor egy felállt védelemmel szemben kell támadni, helyzeteket kialakítani.

A 30. percben Nagy Zsolt szabadrúgást harcolt ki, Szoboszlai a balösszekötő helyéről a kapu fölé lőtt.

Sallai rossz lövése után Varga éles szögből még vissza tudta rúgni a labdát, de a kapus a rövid saroknál védett.

Nagy Zsolt remek lövését védte Vasilj a bal alsó saroknál.

Mezőnyfölényben játszott a magyar csapat az első félidőben, de nem tudott gólt szerezni.

Tíz perc eltelt a második félidőből, támad, vagy inkább támadgat a magyar csapat. Ismét Varga Barnabás volt a legveszélyesebb a kapura.

A 70. percben Szoboszlai szabadrúgása után a lécről pattant ki a labda. Két perccel később Varga Barna fejese a kapu fölé ment.

Csoboth Kevin váltotta Bolla Bendegúzt.

Botka Endre megsérült, Willi Orbánnal fejelt össze az ellenfél kapujánál.

Újabb cserék, Botka, Nagy Zsolt és Varga lement, Balogh, Kerkez és Ádám álltak be.

A 89. percben Ádám Martin ziccerből, hat méterről, lábon fejelte a kapust. Óriási helyzet volt.

Vége a mérkőzésnek, 0-0.

A csoport másik mérkőzésén: Hollandia–Németország 2-2.