Bondár Anna ismét tornagyőztes

Infostart / MTI
2024. augusztus 10. 17:35
Hamburgban nyerte meg a salakpálxás tornát.

A negyedik helyen kiemelt Bondár Anna nyerte a 115 ezer dollár (41,5 millió forint) összdíjazású hamburgi salakpályás challenger-tenisztorna szombati döntőjét.

A világranglistán elfoglalt 94. helyével a legjobb magyarnak számító játékos - aki múlt vasárnap diadalmaskodott a szintén németországi Hechingenben rendezett ITF-tornán - a harmadikként rangsorolt holland Arantxa Rust (101.) győzte le a kétjátszmás fináléban, 1 óra 38 perc alatt.

Bondár második alkalommal nyert challenger-tornát, az első sikerét 2021 novemberében Buenos Airesben ünnepelhette.

Eredmény, döntő:

Bondár Anna (4.)-Arantxa Rus (holland, 3.) 6:4, 6:2

Nem sokkal az egyes finálé után a magyar játékos párosban is diadalmaskodott, mivel a belga Kimberley Zimmermann oldalán két meccslabdáról fordítva, döntő rövidítésben verte Rust és a szerb Nina Stojanovicot.

Eredmény, páros, döntő:

Bondár Anna, Kimberley Zimmermann (magyar, belga)-Arantxa Rus, Nina Stojanovic (holland, szerb) 5:7, 6:3, 11-9 - döntő rövidítés