Nyitókép: MTI/AP/Martin Meissner

Nagy igazolást jelentett be az AC Milan

Infostart / MTI
2024. július 19. 14:17
A vasárnap a spanyol labdarúgó-válogatottal Európa-bajnokságot nyert Alvaro Morata az olasz élvonalbeli AC Milanhoz igazolt.

A milánói klub pénteken jelentette be a játékos érkezését, hozzátéve, hogy négy évre szóló szerződést kötött.

A spanyolok 31 éves csapatkapitánya Madridból igazol át, ahol 2019 óta 154 mérkőzésen 58 gólt szerzett az Atlético színeiben.

Az üzlet anyagi részleteit nem hozták nyilvánosságra, de médiainformációk szerint a Milan kifizette a 13 millió eurós kivásárlási összeget.

Morata a Real Madridnál kezdte profi pályafutását, de több időszakban volt a Juventus és a Chelsea futballistája is, azaz nem ismeretlen számára az olasz élvonal. A csatár a Reallal Bajnokok Ligáját, bajnokságot, Spanyol Kupát, klubvilágbajnokságot és Európai Szuperkupát nyert, míg a Juventusszal kétszer bajnoki címet, háromszor pedig kupagyőzelmet ünnepelhetett. A Chelsea játékosaként diadalmaskodott az Európa-ligában, illetve az FA Kupában.