Nyitókép: Illyés Tibor

Szappanos bravúrjaival és kitűnő helyzetkihasználással kupagyőztes a Ferencvárost legyőző Paks

2024. május 15. 19:30
Heroikus küzdelemben, kiváló kapusteljesítménnyel, Papp Kristóf és Haraszti Zsolt egy-egy góljával a Paks 2-0-ra legyőzte a Ferencvárost és megnyerte a MOL Magyar Kupa 2023–2024-es kiírását.

A két összeállítás. Paks: Szappanos – Vas, Kinyik, Lenzsér – Osváth, Windecker, Papp K., Vécsei, Szabó J. – Hahn, Könyves. Ferencváros: Varga Ádám – Botka, Abena, Cissé, Civic – Maiga, Ben Romdan – A. Traoré, Abu Fani, Marquinhos – Varga Barnabás.

Fradi helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, Abu Fani lövése elkerülte a kaput, majd Adama Traoré, nagy szólója után helyzetből lőtt, Szappanos Péter szépen védett.

A válogatott keret kapusa megnyerte Traoréval szemben az újabb csatát, ráadásul a csatár lesről indult.

A mérkőzés folyamán először a bal oldalon verte meg a Fradi a Paks védelmét, de Marquinhos rosszul lőtt.

Az elmúlt percekben kiegyenlítettebbé vált a játék. Könyves Norbert 22 méteres lövését Varga Ádám a kapu fölé tolta.

A Ferencváros az első tíz percben uralta a játékot, de a paksiak mostanra levetkőzték megilletődésüket.

A 32. percben Szabó János akciót indított a saját tizenhatosán belül, de kézzel szelídítette meg a labdát. Berke Balázs játékvezető kiment a VAR jelzése után, megnézte az esetet és büntetőt ítélt.

A tizenegyest Varga Barnabás lőtte, Szappanos Péter kivédte, majd kiütötte az ismétlést, Traoré lövését is. A szöglet után Varga fejjel próbált javítani, a 8 méteres kísérletet is védte a kapus.

Könyves lövését Varga védte. Az akció után Traoré meglódult Vécsei üldözte,Berke Balázs piros lapot adott neki. A VAR ezt is megnézte, s helyben hagyta. Tíz emberre fogyott a Paks.

Marquinhos nehéz szögből lőtt, ezzel nem tudja Szappanost meglepni.

A második félidőre Balogh Balázs állt be a Paksba, Könyves Norbert helyére.

Tíz perc eltelt a második félidőből, a Paks jól tartja magát.

Dejan Sztankovics Kenan Kodrót küldte ben, Ben Romdan helyére.

Varga Barnabás közeli lövését Szappanos lábbal védte, utóbb kiderült, lesről lőtt a középcsatár.

A 73. percben csatárt cserélt az emberhátrányban futballozó Paks. Hahn János helyére Böde Dániel állt. Két perccel később Böde kiugrott, Abena hátulról fellökte, Berke piros lappal büntette, visszaállt a csapatok között a létszámegyenlőség.

A rendes játékidő utolsó tíz percének kezdetén Lisztes Krisztián váltotta Varga Barnabást, beállt Wingo és Zachariassen is.

A 86. percben Traoré kiugrott, de hosszan tolta meg a labdát, Szappanos védett.

Kodro fejese után Zachariassen hat méterről lőtt, Szappanos védett, majd a norvég a kapuba lőtt, de már az első kísérleténél is lesen volt.

Letelt a rendes játékidő, hosszabbítás következhet.

Vezet a Paks! A 98. percben Balogh Balázs szöglete után Papp Kristóf a hálóba fejelte a labdát, 1-0.

Egy perccel később Traoré lövésére elment Szappanos, de a labda a másik sarok felé pattant. Mellé.

Sztankovics lehívta a fél félidőnyit játszó Lisztest, Szevikjan állt be.

Böde Dániel lövését Varga Ádám védte.

Vége a hosszabbítás első felének.

Osváth lövése elkerülte a kaput, nem lőtt igazán jól.

Traoré sokadszor verte meg a védőjét, a labdáját Kodro a kapu fölé lőtte egy fordulás után.

A 121. percben az utolsó szögletnél még Varga Ádám is előrement fejelni, így üresen maradt a kapu. Böde fejjel tisztázott, Mezei indított, Haraszti pedig megoldotta, 2-0.

Szappanos Pétert választották a mérkőzés legjobbjának.