"Látjuk az elmúlt 40-50 évben, hogy az emberek egyre kevesebbet mozognak. Sajnálatos módon a fiatalok körében ez a trend még megerősödni látszik, és ők már ezt viszik magukkal az életbe, és olyan egészségi állapot felé rohanunk ezzel, amely nem túl szívderítő" – mondta az InfoRádióban Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára.
Az olimpiai bajnok öttusázó úgy véli, a legegyszerűbb módja a változásnak, ha mindenki egy picit elkezd változtatni az életmódján. Az Olimpia Napja csak egy nap, de szeretnének az összes többire iránymutatást adni, hogy a sport mindenkinek nagyon fontos, mert egészséget, azon keresztül jókedvet ad, és nemcsak a munkához, hanem általában az élethez is hozzátesz.
Az eseményt június 23-án rendezik a Városligetben,
ahol próbálnak olyan egyszerű mozgásformákat bemutatni, amelyeket egyedül is meg lehet próbálni egy kisebb, sportolásra alkalmas területen. A labdarúgás örök emlék és lehetőség mindenkinek, de ezen túl vannak olyan mozgásformák az egyszerű tornától, a nyújtás-lazításon, az úszáson keresztül a futásig amihez nem kell nagyon sok pénzért bérleteket vásárolni.
Erre hívják fel majd a figyelmet azok az olimpiai bajnokok, akik ezekhez a sportágakhoz kötődőnek: vívók, kajakozók, birkózók, öttusázók. "Olyan fantasztikus emberekkel találkozhatunk, akik példája egyértelműen bizonyítja, hogy
a sport az élet napos oldalát hozza el az életünkbe."
Már maga a mozgás melletti döntés sokat számít abban, hogy érdemi életminőség-javulást tapasztaljunk, de ezt tetteknek is kell követnie. Ez nem azt jeleni, hogy hirtelen kell belevágni, ha nulláról indulunk, és naponta elkezdünk sétálni, kocogni 20-30 percet párszor egy héten, akkor az már nagyon jó dolog.
"Az a lényeg, hogy úgy fokozzuk ezt az időtartamot, ahogy a lelkünknek jól esik, a testünk pedig elbírja" – mondta Fábián László. Hozzátette: ha rendszerezzük a napi 20-30 perc sportolást, egy éven belül látványos következményei lesznek.