Nyitókép: Sebastian Widmann/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images

Az RB Leipzig előnnyel mehet Glasgow-ba az Európa-liga elődöntőjében

2022. április 28. 21:06
Az RB Leipzig a spanyol Angelino bombagóljával 1-0-ra verte Lipcsében a skót Rangerst az Európa-liga elődöntőjében.

Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is kezd a Rangers ellen az RB Leipzig lipcsei Európa-liga-elődöntőjében. E találkozóval egy időben kezdődött a West Ham United–Eintrracht Frankfurt mérkőzés, valamint a Konferencia-liga két elődöntője, a Feyenoord–Olympique Marseille és a Leicester City–AS Roma találkozó is.

Willi Orbán sárga lapjai miatt eltiltott, ezért hiányzik. Az RB Leipzig azért küzd, hogy története során először nemzetközi kupadöntőt játszott. A skótok legutóbb 2008-ban szerepeltek az UEFA-kupa fináléjában.

WEST HAM UNITED–EINTRACHT FRANKFURT 0-1. A németek ott folytatják, ahol a Camp Nouban abbahagyták,Knauff góljával vezetnek.

Lipcsében a Rangers masszívan védekezik, néha akár öt játékossal is egyvonalban. A 17. percben mégis akadt egy esély: Nkunku azonban nem találta el jól a labdát a kaputól tíz méterre.

Laimer kiugrott, de Connor Goldson jól csúszott bele a lövés útjába.

LEICESTER CITY–AS ROMA 0-1. Lorenzo Pellegrini góljával vezet José Mourinho együttese Angliában.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 1-0. A De Kuijpban is megvan az első gól, Cyriel Dessers szerezte.

Eltelt Lipcsében (is) a félidő fele, egyedül ott nincs gól.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 2-0. Már kétgólos holland előny Rotterdamban, Luis Sinisterra vette be az OM kapuját.

WEST HAM UNITED–EINTRACHT FRANKFURT 1-1. Kiegyenlítettek a „kalapácsosok”, Michail Antonio révén.

Kisebb lipcsei helyzet: egy ritka kontra lezárásaként Angelino lőtt, de a védőben elakadt a labda.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 2-1. Ahmadou Bamba Dieng szépített.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 2-2. Gerson gólja után egyenlő az álás.

Vége a félidőnek Lipcsében, nem esett gól.

A második játékrész első helyzete a skótok előtt adódott, Ryan Kent betört a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de nagy helyzetből a kapu mellé lőtt.

FEYENOORD–OLYMPIQUE MARSEILLE 3-2. Góllal kezdődött Rotterdamban a második félidő, Cyriel Dessers lőtte a harmadik holland gólt.

A Rangers sokkal aktívabb a második félidőben, mint az elsőben, de eddig még Gulácsi Péternek egyszer sem kellett védeni. Az RB Leipzig sem veszélyes az ellenfél kapujára.

WEST HAM UNITED–EINTRACHT FRANKFURT 1-2. A japán Kamada Daicsi ismét a németeket juttatta előnyhöz.

LEICESTER CITY–AS ROMA 1-1. Ademola Lookman kiegyenlített.

Nkunku még a kapust is cselezte, de aztán megijedt a berohanó védőktől, nagy gólt akart rúgni, nem találta el a kaput.

Domenico Tedesco kettőt cserélt, Szoboszlai és Dani Olmo is lement, André Silva és Forsberg is a pályán.

Angelino előreívelése után Nkunku, nehéz helyzetből, alig fejelt a kapu fölé.

Adams lövését McGregor szögletre ütötte. A sarokrúgás után a tizenhatoson kívülre kerülő labdát Angelino remek kapáslövéssel küldte a jobb sarokba. RB LEIPZIG–RANGERS 1-0.

Mukiele és Poulsen állt be a lipcseiekhez az utolsó percekre, Henrichs és Nkunku ment le.

Vége a mérkőzésnek, az RB Leipzig egygólos előnnyel mehet Skóciába.