Nyitókép: Istvan Derencsenyi/Getty Images

Egy magyar bronzérem, egy 4. hely és egy kizárás a rövidpályás úszó Eb-n

2021. november 7. 18:29
Férfi 50 méter mellen világcsúcs született.

A nap eddigi legeredményesebb magyarja Kós Hubert (képünkön), aki bronzérmet nyert 400 méter vegyesen a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján. A 18 éves magyar versenyző az ötödik idővel került a fináléba, amelyben egészen az utolsó úszásnemig, azaz a gyorsig tapadt az élen haladókra, azonban a végére Ilja Borogyin és Alberto Razzetti meglépett előle.

Kós így a másik orosszal, Makszim Sztyupinnal került különcsatába a bronzért, és végül eddigi egyéni legjobbját (4:09.24) több mint hat másodperccel megjavítva, 4:03.16 perces idővel harmadikként csapott a célba.

Kós a magyar küldöttség ötödik érmét szerezte a tatár fővárosban, Szabó Szebasztián szerdán 100 méter pillangón, csütörtökön 50 méter gyorson, szombaton pedig 50 méter pillangón diadalmaskodott - utóbbi számban világcsúccsal -, míg Milák Kristóf pénteken volt második 200 méter pillangón.

Az M4-nek a versenyző az éremátadás után elmondta: nagyon örül, hogy el tudta csípni ezt az érmet. 200 vegyesen számított éremre, de ott 1 tizeddel lecsúszott a dobogóról. "Ez az idő viszont a felnőtt mezőnyben is megállja a helyét" - értékelt azzal kapcsolatban, hogy az előzetesen leadott nevezési időhöz képest a bronzot érő ideje hat másodperccel jobbra sikerült.

Késely Ajna negyedik helyen végzett 400 méter gyorson

A tokiói olimpiát követően edzőt váltó, immáron Bernek Péter irányításával készülő versenyző 4:01.82 perces idővel csapott célba, ami nem sokkal marad el 2019-ben elért egyéni legjobbjától (4:00.04)

Késely az utolsó hosszokon nagy csatát vívott a dobogóért Isabel Marie Goséval, a német azonban valamivel jobban bírta a hajrát.

Pádár Nikoletta egyéni csúcsot úszott

És ötödik lett 200 méter gyorson Kazanyban.

A mindössze 15 esztendős magyar versenyző már az előfutamban, majd az elődöntőben is karrierje legjobbját úszta, így a hetedik idővel (1:57.02) került a fináléba, amelyben ebből még közel egy másodpercet tudott faragni.

Németh Nándort kizárták 100 méter gyorson

A BVSC 21 éves versenyzője - aki a tokiói olimpián nagymedencében döntős volt ebben a számban - a rajtnál a beugrás előtt megmozdult, így innentől kezdve mindegy is volt, milyen idővel csap célba, az eredményét nem számították bele a végső sorrendbe.

Betlehem Dávid is egyéni csúcsot úszott

A 18 esztendős versenyzőtől a döntőbe jutás is szép eredmény volt férfi 800 méter gyorson (az előfutamban csak a tizedik időt úszta, de mivel az előtte lévő négy németből kettő is kiesett, így nyolcadikként úszhatott), a döntőben aztán örömúszással, négy másodperces egyéni csúcsjavítással a hetedik helyen csapott a célba.

Világcsúcs is született

A fehérorosz Ilja Szimanovics jobb időt úszott a világ eddigi leggyorsabbjánál és így nyert férfi 50 méter mellen. A 27 éves versenyző - akárcsak Szabó Szebasztián szombaton 50 méter pillangón - 25.25 másodperccel beállította minden idők legjobb eredményét, amely eddig egyedüliként a dél-afrikai Cameron van der Burgh nevéhez fűződött még 2009-ből.