Azáltal, hogy egyedüliként a budapesti Puskás Aréna lesz telt házas a nyári labdarúgó-Eb helyszínei közül, az egyik elődöntőnek és a döntőnek is otthont adó London után Budapestre hárulhat a legnagyobb figyelem.
Szabados Gábor sportközgazdász a Világgazdaságnak nyilatkozva úgy vélekedett, egy nagy nemzetközi sportesemény megrendezésének hozadékait vizsgálva elsősorban az infrastrukturális örökség (a 190 milliárd forintból felépített Puskás Aréna) és az imázshatás (telt ház) a mérvadó, utóbbit segíti, hogy
a világbajnok francia és az Európa-bajnok portugál válogatott is vendégeskedik Budapesten, a nyolcaddöntőben pedig akár a hollandok is idejöhetnek - nem kevés drukkert mozgósítva.
A szurkolók márpedig vendégéjszakát, éttermi és kocsmai fogyasztást is "jelentenek", még ha jó néhány kieső külföldi drukkert magyarok pótolnak is. De: négy házigazda – köztük Budapest – jelezte az UEFA-nak, hogy a hatóságok különleges eljárásokat léptetnek életbe a beutazás megkönnyítésére, így kölcsönösen el nem ismert védettségi igazolványú országokból érkezőknek elég lehet a beutazás előtti két, öt napnál nem régebbi negatív PCR-teszteredmény.
Aztán lehetnek játékospiaci következmények is:
- a 23-24 éves vagy fiatalabb játékosok versenyképesebb klubba, bajnokságba kerülhetnek, akár 8-10 millió euróért is
- Sallai Roland (Freiburg) vagy Szalai Attila (Fenerbahce) számára karrierszinten fontos lehet a viadal
- a magyarok jó játéka a magyar bajnokságban szereplő labdarúgókra is ráirányíthatja a figyelmet.