A Citynek 80, a Unitednek 70 pontja van, a tíz pont három forduló alatt ledolgozhatatlan. Pep Guardiola csapata bajnok lett, így nagy előnybe került az első négybe kerülésért még küzdő Chelsea-vel: csak a május 29-i BL-döntőben kell legközelebb valódi téttel bíró mérkőzést játszania.
A Manchester City ötödik bajnoki címét nyerte a Premier League-korszakban, 2011 óta tíz bajnokságból ötnek az élén végzett. Az 1992-ben alapított Premier League történetében a Citynél több bajnoki elsőséget kizárólag a Manchester United (13) szerzett, a Vörös Ördögök azonban 2013-ban győztek legutóbb.
Pep Guardiola 2016. júliu8s elsején szerződött a Cityhez, a legutóbbi négy szezonból hármat megnyert a csapattal. A katalán edzőnek 2008 óta ez volt a kilencedik országos bajnoki címet, a Barcelonával, a Bayern Münchennel és a Manchester Cityvel is háromszor győzött.
A Man Cityvel (az Angliában nem igazán számító, gálamérkőzésnek tartott Comunity Shieldet nem is számítva) kilenc trófeát nyert eddig, a Bajnokok Ligája serlege lehet a következő, a tízedik.
Guardiola az első edző az angol élvonal történetében az egykori játékos-menedzser Kenny Dalglish „uralkodása” (1985–1990) óta, aki első öt, az angol élvonalban menedzserként töltött idényében három bajnoki címet nyert.
A mostani siker értékét növeli, hogy Karácsonykor még csak a nyolcadik helyen állt a csapat a tabellán, ilyen nagy „feltámadásra” még nem volt példa a Premier League történetében. Az angol élvonalban 1981–1982-ben a Liverpool FC produkált hasonlót, amikor a karácsonyi 12. hely után lett bajnok. Tavaly karácsonykor a City nyolcpontos hátrányban állt a Liverpoollal (!) szemben, ilyen hátrányt (sőt…) legutóbb az Arsenal dolgozott le 1997–1998-ban, akkor 13 ponttal állt a listavezető mögött.