Nyitókép: pdc.tv

Új királya van a dartsnak

2021. január 4. 07:11
Gary Anderson nem lett háromszoros világbajnok, lett viszont egyszeres Gerwyn Price.

Vasárnap este rendezték a PDC, vagyis a darts világbajnokságának döntőjét, amelynek az volt a tétje, hogy Gerwyn Price először vagy Gary Anderson harmadszor kerül trónra.

A kérdőjel az összecsapáson gyorsan kiegyenesedett, ugyanis előbbi esélyt sem adott utóbbinak.

Az első szettet - az Index beszámolója szerint - remekül kezdte a kétszeres világbajnok Anderson, 2–0-ra vezetett, ám Price nehéz helyzetből fordított és végül 3–2-vel behúzta.

Az első vb-győzelmére hajtó walesi idegei is rendben voltak Anderson egyenlítése után, és annak ellenére lett övé a harmadik szett, hogy Gary Anderson egy Big Fish kiszállót is dobott (170), ezzel pedig ismét nála volt az előny (2–1).

5-1-nél Anderson váratlanul szépített, de 6-2-nél Price már nyeregben volt. A vége 7-3 lett.