A márciusi 11-i mérkőzésen 52 ezer néző vett részt az Anfield Roadon, köztük háromezer madridi. A spanyol fővárosban akkor már érvényben voltak részleges korlátozások. Bár nincs egyelőre egyértelmű bizonyíték arra, hogy ennek a mérkőzésnek szerepe van a járvány gyors terjedésében a városban (értsd: nincs bizonyíték arra, hogy a spanyol szurkolók megfertőztek volna bárkit is), Angela McLean szerint legalábbis indokolt a további vizsgálat:
„Nagyon érdekes lesz a jövőben látni, amikor az összes elemzés megtörténik, hogy milyen kapcsolat áll fenn a Liverpoolban terjedő vírusok és a spanyolországiak között" – mondta.
Matthew Ashton, a liverpooli városi tanács népegészségügyi igazgatója korábban azt mondta a Guardiannek, hogy a meccset nem kellett volna megrendezni, míg a madridi polgármester, Jose Luis Martinez-Almeida a hétvégén hibának nevezte, hogy az Atletico-rajongók ezreinek részévtelét engedélyezni a mérkőzésen.
„Nem volt értelme annak, hogy 3000 Atletico-rajongó utazhatott Anfieldbe”
– mondta Martinez-Almedia az Onda Cero spanyol rádióállomásnak.
Az eddigi adatok alapján 246 ember halt meg koronavírusban a a liverpooli közkórházaiban.
Eközben Madrid az egyik leginkább sújtott város Európában. A Johns Hopkins Egyetem adatai szerint Spanyolországnál csak az Egyesült halálos áldozatainak száma hétfőig megközelítette már 21 ezret.
Rishi Sunak brit pénzügyminiszter sajtóközleményben visszautasította azt a feltételezést, hogy a kormány túl lassú volt a nagy sportesemények lefújásával kapcsolatban.
A Cheltenham Fesztivál nevű, kiemelkedően népszerű négynapos esemény, valamint a Liverpool és az Atlético Madrid Bajnokok Ligája-mérkőzése egyaránt március második hetére esett. A fesztivál négy napján 251 684-en vettek részt, 68 500 nézője volt a március 13-i, pénteki Cheltenham Gold Cupnak.
Nagy-Britanniában csak tíz nappal később, március 23-án vezették be a szigorú napi korlátozásokat.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!