Nyitókép: MTI/EPA/Ritchie Tongo

Döntőbe jutott párosban az Australian Openen Babos Tímea

2020. január 29. 07:38
A soproni teniszező a francia Kristina Mladenovic oldalán két szettben, viszonylag könnyen verte tajvani párosellenfelét.

Magyar idő szerint szerda hajnalban az elődöntőben a 7. helyen kiemelt tajvani Csan Hao-Csing, Csan Latisa kettőssel néztek farkasszemet Babos Tímeáék, és egy szoros első szett után viszonylag simán nyertek.

Mint tudósításában az NSO megjegyzi, 1 óra és 25 perc alatt 7:6, 6:2-re győztek, így pedig bejutottak az ausztrál nyílt teniszbajnokság fináléjába női párosban.

A magyar, francia kettős zsinórban harmadszor lehet ott a melbourne-i döntőben. Ellenfelük Hszie Szu-vej és Barbora Strycová párosa lesz., ők az 1. kiemeltek.

Babosék két éve megnyerték a melbourne-i Grand Slam-tornát, tavaly pedig a döntőben maradtak alul.