Egyszerre zajlott világpremier és sportforradalom, amikor Budapesten első alkalommal bonyolították le az "új generációs olimpiai sportágak" világbajnokságát, a World Urban Gamest. Volt 3x3-as kosárlabda, freestyle BMX, parkour, minden új sportág világranglistájának legjobbjai jöttek el.
"Ez az új irány, lebontani az akadályokat, a sportot behozni a városba, közel vinni az emberekhez, szabaddá tenni a belépést, egész napos családi élményt kínálni, miközben
a nézők nem puszta szemlélők, hanem résztvevők, akik minden sportot ki is próbálhatnak,
és a sportesemény kulturális és zenei fesztivál is egyben" - fogalmazott az InfoRádióban Fürjes Balázs kiemelt budapesti nemzetközi sporteseményekért felelős államtitkár.
Szerinte nem véletlenül kerülnek be az olimpia programjába ezek a sportágak: látványosak, akrobatikusak, izgalmasak, közönségteremtőek, megmozgatják a fiatalokat.
"Élő egyenesben adta a Euronews Európában, Ázsiában, Ausztráliában, Amerikában. Magára az eseményre 5 kontinensről jött mintegy 300 versenyző,
több mint 50 ezer ember látogatott ki az eseményekre a hétvégén, és itt volt megfigyelőként a tokiói és a párizsi olimpia szervezőbizottsága és a NOB, valamint több mint 50, akkreditált külföldi újságíró is" - folytatta Fürjes Balázs.
Az esemény gazdája, a Nemzetközi Sportszövetségek Ernyőszervezete vasárnap este egyhangúlag úgy döntött, hogy felkéri Budapestet a 2021-es játékok megrendezésére is - azok után, hogy a 2019-esre összesen
4 hónap volt felkészülni a sikeres pályázat után, amely során Los Angelest sikerült legyőzni a "döntőben".
Ez egy felkérés, egy lehetőség, amit Magyarország egyoldalúan lehívhat, ha kíván - erről később fognak dönteni - mondta Fürjes Balázs.
Az érintett sportágak közül a 3x3-as kosárlabdában vagyunk a legjobbak, de hogy a BMX is felfejlődhessen, a most megépített pályák közül kettőt betesznek a nagyvásártelep csarnoképületébe (itt rendezték a World Urban Games-t), a hazai BMX-es közösség itt tud a továbbiakban gyakorolni.