Nyitókép: Sóki Tamás

Megvédte címét a Sopron

Infostart / MTI
2018. május 3. 21:51
A címvédő Sopron 69-66-ra győzött csütörtökön az alapszakaszgyőztes Szekszárd vendégeként a női kosárlabda NB I döntőjében, ezzel 3-0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot.

A Magyar Kupa-győztes Szekszárd 6-2-vel kezdett, ám onnantól bő tíz percen át a szerb Aleksandra Crvendakic vezette vendégek voltak előnyben, a nagyszünetben 28-35 volt az állás.

Fordulás után a tolnaiak a mezőnyből százszázalékosan célzó, szerb-magyar Krnjics Szara 17. pontjával ismét átvették a vezetést rövid időre. A hátralévő időben azonban már az Euroliga-ezüstérmes soproniak akarata érvényesült, a Szekszárd csak két pontra tudott felzárkózni a hajrában. A találkozó legjobbja a 25 pontos Krnjics lett.

A Sopron sorozatban negyedik bajnoki címét szerezte meg, és fennállásának 12. aranyérmét gyűjtötte be.