A Magyar Ezüst Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapta Bácskai Sára Luca, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Keszler Andrea és Kónya Zsófia negyedik helyet elért rövidpályás gyorskorcsolyázó. A Magyar Érdemrend Tisztikeresztét (polgári tagozat) vehette át Bánhidi Ákos válogatott keretedző, a Magyar Rövidpályás Gyorskorcsolya olimpiai keret csapatmenedzsere és Zhang Jing, a Magyar Rövidpályás Gyorskorcsolya olimpiai keret vezetőedzője.
Ugyancsak a Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapta Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, valamint Liu Shaolin Sándor rövidpályás gyorskorcsolyázó a "sporttörténelmi jelentőségű olimpiai bajnoki címe és további kiváló eredményei elismeréseként".
Az ünnepségen Orbán Viktor miniszterelnök beszédében kiemelte: "Önök nem csak egy eddig példátlan sikert arattak Magyarországnak, de jó hírünket is vitték a nagyvilágba. Hiszen egy sportoló az olimpián, mindig az általa képviselt ország nagykövete is. Önök pedig kiválóan látták el azt a feladatot" - tette hozzá.
Mint mondta, a korcsolyasport világraszóló sikere azért született meg, mert hittek benne és keményen meg is dolgoztak érte, mindenki hozzátette a maga részét, a rutinját, a szakmai tudását és a kockázatvállalását.
Orbán Viktor úgy vélte, jó döntés volt a kiemelten támogatott sportágak közé sorolni a korcsolyasportot. 2010 előtt a szövetség támogatása 70 millió forint volt, ma ennek több mint a tízszerese, és bebizonyosodott, hogy jó helyre ment a támogatás - mutatott rá. Emlékeztetett: döntöttek egy nemzeti korcsolyázó központ megépítéséről, ahol négy jégkorongpálya, gyorskorcsolyapálya, valamint korcsolya akadémia lesz.
Mint mondta, a téli olimpia mérlege 15 olimpiai pont és egy "végetlenül szimpatikus csapat".