Az idei téli olimpia első női címvédője az amerikai hódeszkás, Jamie Anderson lett. Óriási fölénnyel végzett az élen a női slopestyle döntőjében. Alighanem tényleg a sportága legkiválóbb női versenyzője. Kaliforniában egy nyolcgyermekes család ötödik gyermekeként született, magántanuló volt, hogy minél többet a hegyekben lehessen, sportolhasson. El Dorado megyében nőtt fel – s immár csak az olimpiákról két aranyat maga is vitt oda.
Egyébként remek napjuk volt az észak-amerikaiaknak hétfőn, a kanadaiak is nyertek egy aranyat, a műkorcsolyázók csapatversenyében. A legjobbak voltak a jégtáncban is, noha már e szám előtt biztossá vált, hogy övék lesz az arany. Az amerikai sajtó beszámolói a sikerükkel kapcsolatban azt emelték ki, hogy a párosuk egyik tagja,
Eric Radford lett a téli olimpiák első olyan olimpiai bajnoka, aki nyíltan vállalja a homoszexualitását.
Az amerikai csapatban érmet szerzett – aztán Radforddal külön is fotózkodott – Adam Rippon, aki ismét csak az ottani sajtóhíreket idézve, az első olyan amerikai sportoló, aki az LGBT közösség tagjaként érmes lett. Rippon az a sportoló, aki az olimpia kezdete előtt nehezményezte, hogy a csapatukat a homofóbnak mondott alelnök, Mike Pence vezeti. Pence ugyanakkor üzenetben támogatásáról biztosította Rippont, s jelezte, szurkol neki, hogy aranyérmes legyen. Az egykori junior-világbajnok aranyat (egyelőre) nem nyert Phjongcshangban, bronzot már igen.
Még egy aranyat szereztek a kanadaiak: a férfi mogulban nem állt európai a dobogóra, Mikaël Kingsbury mögött az ausztrál Matt Graham és a japán Hara Dajcsi végzett. Kingsbury Szocsiban ezüstérmet szerzett, most előrelépett. Egyébként ebben a sportágban senki sem nyert nála több világkupafutamot, pedig még csak 25 éves.
Sílövészetben egy női és egy férfi számot rendeztek, egyikben sem született meglepetés.
Laura Dahlmeier lett a dél-koreai téli olimpia első kétszeres bajnoka.
A németek negyedik aranyérmét nyerte meg. A francia Martin Fourcade a 12,5 km-es üldözéses versenyben aktuális világbajnokként és olimpiai címvédőként indult, és győzött. Korábban még egyikre sem volt példa ebben a számban.
Síugrásban a norvégoknak jutott arany, Maren Lundby győzött. Ez élete legnagyobb sikere, ugyanakkor óriási favorit volt idei teljesítménye alapján, mind a tizenegy világkupaversenyen az első két hely valamelyikén zárt.
A gyorskorcsolyázást uralják a hollandok, nyerte a női 1500 métert. Pályafutása ötödik olimpiai aranyérmét nyerte, egyben tizedik olimpiai érmével a német Claudia Pechsteint megelőzve
ő lett minden idők legeredményesebb női gyorskorcsolyázója.
Még egy rekordot tart: minden idők legsikeresebb holland olimpikonja öt aranyéremmel és összesen tíz éremmel.