Az ötkarikás programban most debütáló szám nyolc csapatának képviselőit telt ház, 3500 néző fogadta. Az egy időben kezdődött négy meccs közül az első hivatalos végeredményt az Egyesült Államok-Olimpiai Sportolók Oroszországból találkozó szolgáltatta, a tengerentúliak 9-3-ra nyertek hét end után.
Azt nem lehet mondani, hogy lázas szurkolás zajlott volna, de egy-egy jó megoldást nagy tapssal jutalmazott a közönség, kiváltképpen ha a hazai duó valamely tagja hajtotta végre. A dél-koreaiak végül 9-4-re győzték le a finneket. A házigazda meccse szintén hét end alatt dőlt el, amely után félig kiürült a csarnok, a nyitóforduló két izgalmasan alakuló párharcának utolsó felvonását már jóval kevesebben tekintették meg.
A norvég-kanadai meccsen úgy nyert 9-6-ra az európai kettős, hogy a tengerentúliak női tagja, Kaitlyn Lawes az egyenlítésért indíthatta el az utolsó követ, de túl szélesen próbálta azt középre kanyarítani, így a rivális két köve is beljebb maradt a célterületen. A svájci-kínai párharcban nyolc end sem volt elég a döntéshez, a ráadásban végül a világbajnoki címvédő európai csapat kerekedett felül, így 7-5-ös győzelmet aratott.
A vegyespáros szabályai nagyban különböznek a csapat curlingtől. Ebben nem négy-, hanem kétfős csapatok játszanak egymás ellen, ráadásul nem tíz, hanem csak nyolc endből állnak a mérkőzések. Csapatonként csak öt eldobott, valamint egy-egy előre felhelyezett kővel játsszák a játékot. A dobó sorrend pedig úgy néz ki, hogy az egyik játékos indítja az első és utolsó, a másik játékos pedig a középső három követ. Ezt a pozíciót játékrészenként lehetősége van cserélni a csapatoknak.
Ebben a számban 2013-ban és 2015-ben világbajnok lett a Palancsa Dorottya, Kiss Zsolt kettős, amely viszont az elmúlt két vb alapján nem szerzett kvótát a dél-koreai játékokra.
Csütörtökön még egy fordulót rendeznek magyar idő szerint déltől, illetve a férfi síugrók normálsáncos selejtezőjével Phjongcshangban a havas sportok helyszínén is megkezdődnek a versenyek.