A magyar U17-es válogatottnál gyakornokként dolgozó erőnléti edzővel a Nemzeti Sport készített interjút.
Ebből kiderül, hogy bár Alexander Storck a bochumi egyetemen sporttudományt és menedzsmentet tanult, három éve diplomázott, és az utóbbi területen kezdett el dolgozni, hamar rájött, hogy a számítógép előtti munka nem neki való.
Mivel az erőnléti edzőképzést is elvégezte Kölnben, és az UEFA-licencet is megszerezte, visszatérhetett a sportpályákhoz, ahova vágyott.
"Mielőtt az utánpótlás-válogatottnál munkába álltam volna, figyelemmel kísértem a felnőtteknél zajló munkát, figyeltem, ahogy ott dolgoznak, folyamatosan jegyzeteltem, ami már adott némi tapasztalatot" - nyilatkozta a lapnak, hozzátéve: tapasztalata szerint az erőnléti részhez tartozó gyakorlatok többségét a fiatal játékosokkal nehezebb megszerettetni.
"Teljesen érthető módon ők elsősorban a labdával akarnak foglalkozni, az én szakterületem viszont a mozgáskoordináció, a regeneráció, és a gyorsaság fejlesztése, ami kevésbé izgalmas számukra."
Mivel a válogatotthoz egyes játékosok fáradtabban, mások frissebben érkeztek meg, ezért egy szintre kell hozni őket.
"A legfontosabb feladat, hogy a futballistáinkat nemzetközileg versenyképes szintre hozzuk. Ebben fontos kiegészítő, például, a Catapult-rendszer, illetve az összes többi hasonló eszköz, amely a rendelkezésünkre áll. A mostani Eb előtt nyolc nap állt rendelkezésünkre, ami pont erre volt elég" - mondta.