Az elmúlt bő húsz évben nem volt annyira nehéz helyzetben az olimpiai mozgalom, mint most - jelentette ki Aján Tamás.
„A nemzetközi olimpiai mozgalom az emlékezetes 1980-as és 1984-es olimpiai bojkott óta nem volt ilyen nehéz helyzetben. Olyan, mintha egy bomba robbant volna. A 2008-as pekingi és a 2012-es londoni doppingminták újraanalizálásával a Nemzetközi Olimpiai Bizottság abszolút váratlan helyzetet teremtett. Azok a minták, amelyek akkor negatívnak bizonyultak, most pozitívak. Húsz sportágat és nagyon sok országot érint. Ennek biztos, hogy további következményei lesznek, hiszen óránként változik az ezzel kapcsolatos véleményes helyzet" - fejtette ki a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség elnöke.
Arról is beszélt, hogy súlyemelésben az olimpiai időszak alatt nem folytatódhat a doppingügyek tárgyalása.
„A riói olimpia alatt egyetlenegy tárgyalást nem kívánunk lefolytatni, mert annyira elvinné a figyelmet a sportágakra és az érintett országokra, hogy nem olimpiát váró, hanem lényegében egy információt váró közönséget teremtünk meg.”
Aján Tamás szerint nagyon fontos, hogy a riói laboratórium visszakapta működési engedélyét a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökségtől.
A Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli főtitkára szerint Rióban megközelítheti a magyar olimpiai küldöttség eredményessége a londonit. Azt is megemlítette, hogy a brazil szervezőknek még az utolsó napokban is számos javítanivalójuk van, és aligha lesz érdemes a riói játékokat a londonihoz mérni.