Öt arany, három ezüst, egy bronz - zajlik a szegedi kajak-kenu világkupa

InfoRádió / MTI
2009. június 6. 16:14
A magyar versenyzők öt első, három második és egy harmadik helyet gyűjtöttek a szegedi kajak-kenu Világkupa-verseny szombat délutáni döntői során.

Az egyetlen 500 méteres fináléban, a női kajaknégyesek küzdelmében a Paksy Tímea, Benedek Dalma, Kozák Danuta, Janics Natasa összetételű kvartett diadalmaskodott, a másik hazai egységet kizárták.

A leghosszabb távon, 1000 méteren az olimpiai bajnok Vajda Attila magabiztos versenyzéssel nyerte a kenu egyesek versenyét, míg a párosoknál két arany és két ezüst jutott a házigazdáknak.

A kajak kettesek mezőnyében kettős magyar siker született úgy, hogy a győzelmet a Tóth Márton, Mike Róbert duó szerezte meg a Sáfrán-testvérek, Mátyás és Mihály előtt, míg a kajakosoknál Kökény Roland Gönczy Gáborral másodikként futott be. A hölgyek hasonló száma Szabó Gabriella és Csipes Tamara fölényes sikerét hozta.

A férfi kajak négyeseknél nagy meglepetésre a Tóth Dávid irányította magyar B egység diadalmaskodott, a Kammerer Zoltán vezette hajó a harmadik helyen zárt. Az öt nevezőt felvonultató kenu négyesek döntőjében egy második hely jutott a magyaroknak a Nagy, Makai, Devecseri, Széles kvartett révén.