Fölényesen nyert a Veszprém

InfoRádió / MTI
2008. február 9. 17:40
Nyolcgólos előnyt szerzett a Veszprém hazai pályán a román Steaua Bukarest ellen a férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Rosszul kezdődött a hazaiak számára a mérkőzés: Vujin az 5. percben fejen dobta ellenfelét, és ezért piros lapot kapott.

Szoros volt a csata, a Veszprém csak a 20. perc táján tudott ellépni (12-8), de ezt az előnyt még növelte is a szünetig.

A második félidő elején sok volt a kiállítás és valamelyest csökkent a két csapat közötti különbség. Azonos létszámban, a 40. percben 23-18-ra ellépett a magyar együttes.

A román alakulat nem adta fel, erejéből azonban csak arra telt, hogy ne legyen jelentős a hátránya.

A magyar együttes végül 31-23-ra nyert. A visszavágót jövő szombaton rendezik Bukarestben.