Romániában elintézték a Fradit

InfoRádió / MTI
2007. április 14. 17:47
A Budapest Bank-FTC 13 gólos, 36-23-as vereséget szenvedett idegenben a román Valceától a női kézilabda KEK elődöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

Jól kezdett a több vébé-ezüstérmessel felálló román bajnok, ellépett 4-1-re, majd felzárkózott az FTC. Az egész első félidőre jellemző volt a hullámzó játék: 8-4 után Tóth Tímea találataival 9-9 lett az állás, majd 16-11-re is vezetett a Valcea. A szünetben 18-14 állt az eredményjelzőn.

A második félidő elején állva hagyta riválisát a román sztárcsapat, amely szinte minden támadását góllal zárta, ugyanakkor az FTC 15 perc alatt csak kétszer volt eredményes (26-16).

Ezzel eldőlt a csata, és az FTC csak szerény reményekkel várhatja a jövő vasárnapi népligeti visszavágót.