Filkor Attila pályára lépett az Interben: elérte első célját

InfoRádió / MTI
2006. november 10. 09:46
Tétmérkőzésen is bemutatkozott az olasz első osztályban, a Serie A-ban éllovas Internazionale labdarúgócsapatában Filkor Attila. A magyar válogatottba is meghívott 18 éves játékos a Messina elleni Olasz Kupa-mérkőzésen lépett pályára.

A milánói együttes egygólos győzelemmel zárta a nyolcaddöntő első felvonását, 1-0 arányban legyőzve a Messina csapatát.

Filkor Attila, akit Várhidi Péter szövetségi kapitány is behívott a Kanada ellen készülő válogatott keretbe, a mérkőzés 80. percében lépett pályára.

Az ötperces hosszabbítás vége felé Filkor Attila egy szabadrúgást is elvégezhetett, de a magyar fiú 17 méteres lövése lepattant a sorfalról.

Az idei nyáron az Interhez szerződött magyar játékos korában az InfoRádióban azt mondta: "az első célom mindenképpen az, hogy a felnőtt csapatba bekerüljek, ami persze nem lesz egyszerű, mert ott nagyon jó játékosok vannak."

Filkor Attila, az Inter ificsapatában góllal mutatkozott be , és teljesítményével néhány hónap alatt el is érte célját: immáron bemutatkozhatott a felnőtt csapatban is.